Защо толкова малко хора пишат във форума?

Приемат се всякакви свежи идеи

Да променим политиката спрямо новорегистрираните!

За!
33
60%
Против!
10
18%
Въздържал се!
12
22%

Общо гласове: 55

Потребителски аватар
DeYaN
сър Фичо
Регистриран: 13/08/2005, 02:35
Контакти:

Защо толкова малко хора пишат във форума?

Мнение от DeYaN » 18/02/2007, 21:28

Здравейте :)

"Защо толкова малко хора пишат във форума?"

Това ме запита Попси, един от новодошлите, а честно казано и аз се питам често :roll:

Не е проблемът в това, че се пише малко! Ако имаш какво да напишеш - пишеш. Лошото е, когато има хора, които само влизат, разглеждат и изчезват. Това все пак е форум, а не списание, нито телевизия! За да има смисъл, трябва всички да участват!

Влизат по 20-25 регистрирани, а често сред тях има и отдавна регистрирани, които нямат и едно единствено мнение!

И какъв е смисълът, че скоро ще се поздравяваме с фен №300 :roll:

В сръбския ЛАДА-форум има условие, който се регистрира и до 10 дни не напише мнение, регистрацията му се изтрива. Като се замисля това не е много лоша идея! 1/3 от потребителите са именно фантоми!

Имат също и подфорум "Представяне", където всекиноводошъл задължително казва "Здравейте, аз съм Филанкишиев от Горно нанадолнище, имам, имал съм, искам да имам или съм просто фен на 126... айде живи и здрави....!" Съвсем не е трудно.

Сега ми хрумва, че вече си имаме форум "Моят Фичо", който можем да прекръстим на "Моят Фичо и аз" и да го направим със статут на задължителен!

Ето го и предложението, за което пускам анкета: Да приложим "сръбския модел" :lol:

1. На потребител, без мнение 10 дни след регистрирането, му се заличава регистрацията!

2. Да направим форум "Представяне", където новодошлите да напишат по две-три мили приказки за своя Фичо и своята особа или да изменим "Моят Фичо"

Да го подложим на гласуване :!: :wink:

Моля всеки да гласува!

Бъдете щедри на коментари! :D Предложението съвсем не е в окончателен вид, ако имате по-добре идеи - давайте!

ПП- Тук е мястото да благодаря на няколкото момчета, които са съвсем от скоро, но много сърцато се раздават! :D

Ми той умрял, ма... Ко!? Не!!!

[22:17:55] 6liopar: оооооо, не мога аз на [душ] кабина!!! Имам клаустрофобия...
[22:18:33] tekilaaa: каква клаустрофобия бре!? 126 караш, за клаустрофобия ми говориш...

Потребителски аватар
Petrov
мениджър на Форума
Регистриран: 01/08/2005, 09:58
Контакти:

Мнение от Petrov » 19/02/2007, 07:40

Аз съм за, от гледна точка на олекотяването на базата с данни, не че ми пречи и таква каквато е в момента, но това ще бъде +.

Виждам че преди мен са гласували 4 човека, като изключа Деян остават 3-ма, а аз съм 1-вият който пише защо гласува с "За", "Против" или "Въздържал се". Важно е да изкажете мнение защо гласувате така.

П.С. Потребители подредени по "Общо мнения"

Изображение

Потребителски аватар
Shtukata
Фичо сан
Регистриран: 03/08/2005, 22:32
Контакти:

Мнение от Shtukata » 19/02/2007, 15:24

Принципно и аз се дразня от това,че влизам във форума и виждам:
"днес форума е посетен 178 пъти,59регистрирани........"
а няма нито едно ново мнение :shock: :evil:
Аз съм ЗА промяната а не да има само фантоми.
Влиза,чете и излиза, ми драсни два реда нема да ти се откачи ръката :!:
Или пък такива дето хитреят и влизат с цел далавера и продажба на
стоки - оня Унуфри дето продаваше два фара за 35лв. на промоция
а в магазина са 30лв. и всеки ден си качваше темата иначе другаде
не ебава да пише - ако четеш това знай,че един ден ще ти спукам гъзЪ
за това,че псуваш на майка :!:
Може и да се въведе ако от един акаунт не се пише повече от година
да се изтрие :?
Еми това е от мен .... засега

[url=http://forum.126p.info/viewtopic.php?t=750][size=150][b][color=red]1.1 inside[/color][/b][/size][/url]

[img]http://images05.snimka.bg/000508641.jpg[/img]

Потребителски аватар
Petrov
мениджър на Форума
Контакти:

Мнение от Petrov » 19/02/2007, 22:21

Shtukata написа:Принципно и аз се дразня от това,че влизам във форума и виждам:
"днес форума е посетен 178 пъти,59регистрирани........"
а няма нито едно ново мнение :shock: :evil:
Аз съм ЗА промяната а не да има само фантоми.
Влиза,чете и излиза, ми драсни два реда нема да ти се откачи ръката :!:
Или пък такива дето хитреят и влизат с цел далавера и продажба на
стоки - оня Унуфри дето продаваше два фара за 35лв. на промоция
а в магазина са 30лв. и всеки ден си качваше темата иначе другаде
не ебава да пише - ако четеш това знай,че един ден ще ти спукам гъзЪ
за това,че псуваш на майка :!:
Може и да се въведе ако от един акаунт не се пише повече от година
да се изтрие :?
Еми това е от мен .... засега
Това за годината ми допада и на мен.
И пример viewtopic.php?t=506
plamadj и pmadjarov е един човек. Смятам, че и такива мнения и потребители които са влезли единствено и само с цел реклама трябва да бъдат трити!

Обаче само забележете от колко гласували "11" колко мнения има!
А бе хора, вие все такива нещастници (извинявам се ама...) ли ще бъдете гласуващи като "оффце" (отново извинения), които ги е страх да си изкажат мнението, да обяват позиция си... ???

Изображение

Потребителски аватар
DeYaN
сър Фичо
Контакти:

Мнение от DeYaN » 20/02/2007, 14:29

Изборната активност клони към 30%, ако имаме предвид че за 2 дни ок 30-40 регистрирани влизат :roll:

Предлагам по 1 бр кебапче и чашка бира за всички, които нямат друг стимул :idea:

За гласувалите с ДА и Въздържал се, горе-долу разбирам да минат без коментар. Но тези, които са против как да отгатнем какво точно не им харесва :roll: Вчера варвахме боб и не ми остана да хвърля :x

Това за едната година, не ми допада!!! Не бих изтрил например FuZz :oops:

На тези, които сега са с 0 мнения ще изпраим едно извинително писмо и ще им дадем например 1 месец да предприемат мерки, ако иската да запазят акаунта си и ще ги помолим да се регистрират по новите правила, ако изтърватгратисния период!

Има и вариант да се направят потребителски групи. Например в един полски форум ме водят с ранг "Волен слушател", въпреки че влизам почти всеки ден, и имам 10-ина мнения. Там имат и други класови разделения, някои форуми са само за членове, но си го обяснявам с конкуренцията между клубовете, а ние нямаме конкуренция :)

Айде глесувайте да съберем поне 30 гласа да видим къде сме :!:

[22:18:33] tekilaaa: каква клаустрофобия бре!? 126 караш, за клаустрофобия ми говориш...

Потребителски аватар
dAnI
сър Фичо
Регистриран: 02/08/2005, 12:44
Контакти:

Мнение от dAnI » 21/02/2007, 17:52

Това за годишната отсрочка и аз го приемам и подкрепям.
Просто се обявява гласно и с големи букви ако трябва във всеки подфорум, че хора без мнение за даден период (година) ще бъдат трити и това е. От там нататъка ще си проличи кой какво.
Ама не само да се драсва по 1 мнение на година и да се спасяват хората по този начин от триене на профила. Като си се записал във форума, споделяй какво те дерзае/кефи/грабва във Фичо. Тука само едни и същи си пишеме. Да го направиме частен форума, що ли :lol:
Трябва си чистка определено.

Потребителски аватар
danchovek
сър Фичо
Регистриран: 23/09/2005, 10:54
Контакти:

Мнение от danchovek » 21/02/2007, 20:03

Според мен трябва да се променят малко правилата на форума като цяло... Да станат малко по-строги, а някои - много строги. Като например при регистрация, ако в рамките на 24 часа след регистриране не се напише мнение, потребителя да се изтрива...
По въпроса за неактивността.... 1 година ми се вижда множко... 6 месеца звучи по-добре... естествено, правилата са написани, за да се нарушават и за това ще има изключения като FuZz (както Деян каза, че не би искал да го изтрие)...
Ето.. казах си и моето мнение :)
Айде за сега.

Уважение всекиму - страх никому!

If yоu want it, come and get it!

Потребителски аватар
damianoff
пораснал Фичо
Регистриран: 27/12/2005, 10:32
Контакти:

Мнение от damianoff » 21/02/2007, 20:08

Ами аз не пиша много често,поради простата причина,че нямам интернет у дома! :oops: Когато влизам във форума-най-често съм спрял с фичо на някое OMV защото там има безплатен безжичен интернет.Там където живея има някакъв кабелен интернет,ама ту го има,ту го няма(обикновено го няма точно когато най ти трябва).
Иначе срок от 6 месеца е по добре.

Потребителски аватар
X-Centric
Фичо с характер
Регистриран: 10/01/2007, 22:19
Контакти:

Мнение от X-Centric » 21/02/2007, 21:10

и аз да кажа нещо :lol:
мен по принцип това ми е първи форум в коийто съм се регнал "спомням си че беше с голям зор и някои хора от тука сигорно знаят" но както и да е,и аз забелязвам че пишат едни и същи хора но това не ме притеснява пишат тези които могът знаят и искат да помогнат другите не ги знам кви са спамери ламери или само зрители
аз гласувах за и ако това ще помогне да изчистим горе споменатите и излишните мнения и т.н.
УСПЕХ
:D

кой сега е #1

Потребителски аватар
Petrov
мениджър на Форума
Контакти:

Мнение от Petrov » 21/02/2007, 21:39

X-Centric написа:и аз да кажа нещо :lol:
мен по принцип това ми е първи форум в коийто съм се регнал "спомням си че беше с голям зор и някои хора от тука сигорно знаят" но както и да е,и аз забелязвам че пишат едни и същи хора но това не ме притеснява пишат тези които могът знаят и искат да помогнат другите не ги знам кви са спамери ламери или само зрители
аз гласувах за и ако това ще помогне да изчистим горе споменатите и излишните мнения и т.н.
УСПЕХ
:D
Регистрирането не е трудно, просто беше сменен основния софтуер на машината и целия форумтрябваше да се сменя, а ако знеш колко допълнително накачулени работи има по него, които трябваше да се сложат пак за да функционира като хората... :)
но стига с този оффтопик
Аз смятам, че освен правилата за 1г., 6м. и за мнения, тябва да осъшествяваме един така наречен "фейс контрол" т.е. ако има такива като ФуЗз, които са за триене, но са ни познати и знаем, че имат проблеми с нета да не бъдат пипани. Също така току що ми хрумна нещо, в торент тракерите има едно такво понятие "паркиране на акаунта", та когато акаунта е пракиран пптребителя не може да бъде изтрит, но и през това време той не може да ползва акаунта, ние можем да направим нещо подобно?!?!? Очаквам идеи :)

Изображение

magician
новоизлюпен Фичо
Регистриран: 06/11/2006, 13:50
Контакти:

Мнение от magician » 22/02/2007, 11:57

Здравейте,аз съм от коментираната категория потребители и се чувствам задължен да отговоря.
Преди 15 тина години имах Фичо и от скоро реших да взема един на жената,но по ред причини все още не съм си купил...Това е и основната причина да не пиша активно-просто още не съм потърпевш от проблеми или казано по друг начин-не мога да Му се радвам реално.Няма да се обидя,ако в следствие на политиката във форума ми изтриете регистрацията.Просто мислех,че е по-добре да влизам тук като регистриран потребител,а не като гост.Не мисля,че на тоя етап има какво да споделя и то да е от полза на останалите колеги любители на 126 /нали това е основната цел на форума/.Иначе в профила ми е написано от къде съм и с радост бих помогнал на колега,ако в във възможностите ми.

Потребителски аватар
danchovek
сър Фичо
Регистриран: 23/09/2005, 10:54
Контакти:

Мнение от danchovek » 22/02/2007, 18:38

...Също така току що ми хрумна нещо, в торент тракерите има едно такво понятие "паркиране на акаунта", та когато акаунта е пракиран пптребителя не може да бъде изтрит, но и през това време той не може да ползва акаунта, ние можем да направим нещо подобно?!?!?
Petrov, идеята е много добра и аз я подкрепям!

Уважение всекиму - страх никому!

If yоu want it, come and get it!

Потребителски аватар
Petrov
мениджър на Форума
Контакти:

Мнение от Petrov » 28/02/2007, 21:51

:!: ... и стигнахме до тук :?: :arrow:

Изображение

Потребителски аватар
DeYaN
сър Фичо
Контакти:

Мнение от DeYaN » 01/03/2007, 01:31

Ами..., от 300 регистрирани, 200 с мнения и около 40-50пишещи са гласували... 20 :oops:

Това не е недостатъчно да направим, каквото си искаме, но показва едно бездушие и безразличие към външния и вътрешния вид на нашето електронно общество!

ПП- и сепаратисти вече имаме ХАХАХАХААХАХАХАХАХААААААААААА :lol: Лошо няма, биричеда Джумпааа :wink: Ама не сме Полша за да си го позволим :wink: И все пак никой няма да ти се разсърди, ако го направиш :P

Потребителски аватар
borko_fiat_mani4e
Фичо с характер
Регистриран: 14/12/2005, 09:07
Контакти:

a

Мнение от borko_fiat_mani4e » 10/03/2007, 19:23

Приятели аз сьм сагласен сьс вас. Които потребители неса активни да бадат изтривани.Макар 4е и аз непи6а толкова 4есто но моят проблем е 4е нямам интернет а даже и компиутар и хода по зали.А става и малко по-трудно за6тото ходя и на работа незнам какво ви е мнението за мен но аз мога да пи6а когато имам време . Обикновенно клубовете са затворили когато се освободя от работа. Това е за сега от мен. :D :D :D :D :D :D

Фиатът е един мъник, на който трябва да се радваш!

Отговори