Вярно ли е че Фичо се произвежда до 2000 г ??

Теми свързани с любимият ни Фиат 126п
Отговори
vesko 01
новоизлюпен Фичо
Регистриран: 17/11/2008, 13:37
Контакти:

Вярно ли е че Фичо се произвежда до 2000 г ??

Мнение от vesko 01 »

Привет колеги

Нов съм сред вас дори още няма лудо фиатче но ми е мечта от малък ! :D
Решил съм да си взема по новичък Фичо и гледам на запад има фиатки дори 2000 г което ме учудва !!! :o

Може би ще вкарам някой от Германия ! Та искам да ви помоля да ми дадете информация например саайтове или чужди форуми или полски където има за продат фиатки !!

nos
DeYaN
сър Фичо
Регистриран: 13/08/2005, 02:35
Контакти:

Мнение от DeYaN »

Да!!!

И добре дошъл!

Ето един юнак от последните 1000 от серията "Хепи енд" за само 1000 евро:P

http://otomoto.pl/fiat-126-fiat-126-mal ... 43993.html

Ето ти тук бая Фичовци :arrow: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=se ... order_by=i

иначе http://www.otomoto.pl

Ми той умрял, ма... Ко!? Не!!!

[22:17:55] 6liopar: оооооо, не мога аз на [душ] кабина!!! Имам клаустрофобия...
[22:18:33] tekilaaa: каква клаустрофобия бре!? 126 караш, за клаустрофобия ми говориш...
vesko 01
новоизлюпен Фичо
Регистриран: 17/11/2008, 13:37
Контакти:

Мнение от vesko 01 »

Мерси Колега :D

nos
Fifi
новоизлюпен Фичо
Регистриран: 06/01/2011, 20:33
Контакти:

Re: Вярно ли е че Фичо се произвежда до 2000 г ??

Мнение от Fifi »

Здравейте луди фенове,
И аз съм нова тук, представителка на женския пол и съм влюбена, влюбена във Фиат 126п :) За мен това не е само кола, това са детски спомени, хиляди ядове по пътя софия - черно море хаха и бутане през зимата, но това беше първата кола на баща ми и когато се наложи да се разделим съм плакала много, щом майка ми още помни как когато съм виждала Фичо по пътищата съм молила наще да го спират, за да може да се повозя..еххх.. (леле колко се разводних) Все още нямам книжка, но действам по въпроса - искам първата ми кола да е такъв Фиат. Имам съвсем бегли,теоретични понятия за колите изобщо. Но лятото идва и дотогава се надявам да съм решила проблема с книжката и да се ориентирам към купуването на такъв сладур. Имам няколко притеснения и затова се обръщам към вас, наясно съм,че колите, които се продават са в лоши състояния, гледах ориентировъчно и толкова ръжда не бях виждала и на контейнер за боклук, което малко ме притесни, консултирах се с близък и всичко, кето получих като отговор беше негативно от сорта на : - "Как ще си купиш такава кола, да не можеш да се изкачиш по простичък байр, да закъсваш, къде ще й намираш части, колко пари ще хвърлиш за ремонт,няма парно, тази кола дори не е обезопасена, при най - лекия удар ще станеш на хармоника!" и още един куп такива доводи, които ме накараха да се замисля, дали детската ми мечта няма да се изпари. Работя на 2 места и събирам пари, но ме чака и кандидастване в университет,търчане напред - назад и ако найстина ще е толкова трудно и няма да ми върши работа има ли смисъл? Проучила съм историята на колата и положителните й качества, даже някъде бях чела, че може да мине за ретро, а аз обожавам ретро колите :) ;) :)
Дано не ме помислите за лигла, защото съм момиче и да не ме разберете погрешно, аз моля за съвет и евентуално помощ за напред, ако се реша да си взема това прекрасно създание!

DeYaN
сър Фичо
Контакти:

Мнение от DeYaN »

"Лиглите" също са ни в графа "обичам" заедно с Фичо :uh:, а тук никой не би се смял, ако питаш каквото и да било, все пак за това е форумът. :)

Добре дошла! И дано останеш при нас дъъълги години!!! :D

Проблемите на Фичо са точно 126 - 126п(роблема) :mrgreen: , лошото е, че като ги отстраниш, почват отначало :lol: Хората, които те плашат, са напълно прави, но ако Фичото е стегнато, можеш да си го караш всекидневно. Работата е там, че с времето трябва да влезеш в майсторския занаят, освен ако нямаш под ръка някого, когото да чанчиш често-често :)

Части има, не е като да няма и не са много скъпи.

За реторото, ами ретро си е по много формули.

Ако желанието ти да имаш Фичо е по-силно от здравия разум - хвърляй се с главата надолу! :)

Мнозина си мислят, че Фичо е малка, икономична, непретенциозна колица и евтина колица, която струва 200лв с пълен резервоар и годишна винетка, но съвсем не е така. Това си е черна дупка в повечето случаи. Ако гледаш от практичната страна на нещата, Фичо не е автомобилът, на който можеш да разчиташ безрезервно, НО това е автомобилът, който ще те направи щастлива, още повече си омагьосана в най-ранна детска възраст. :D Перфектен е за първа кола в смисъл, ако имаш втора работна. Фичо никога не е втора кола в семейството, той е със специален статут :P

Дано намериш някое запазено животинче. Ако наистина си струва и цената му ти се вижда малко по-висока, по-добре така, отколкото да вземеш нещо за 300лв и после докато стане за каране да придобие например една нула повече. :amam:

Общо взето това е положението :D

Иначе има 2 докарани на ход от Полша, както и превземането на тазгодишния събор в Зволен(Словакия) от Фичото на FuZz :) Доказателства за лоялността на мъника :wink:

Поздрав!!!

[22:18:33] tekilaaa: каква клаустрофобия бре!? 126 караш, за клаустрофобия ми говориш...
Потребителски аватар
danchovek
сър Фичо
Регистриран: 23/09/2005, 10:54
Контакти:

Мнение от danchovek »

Деян е прав, но с някои неща не съм съгласен. Аз моето го карах 2 години като идиот. Вярно, накрая счупи скоростите, но нека се кажа, че идиотоусойчива кола все още няма. Та... за тия 2 години не видях кой знае колко проблеми. Тук идва другата страна на въпроса - моето беше 92ра година и беше карано само 16 000 км. Но пък баща ми кара Фичо от 84та, а притежава такъв от 86та. Казва, че НИКОГА не го е оставяла на пътя.

Фсичко зависи от това как се грижиш за Фичи и как са се грижили хората преди теб. Като цяло колата няма необходимата динамика за движение в днешните големи градове - спирането е лошо (особено на хлъзгаво), тъй като двигателя е отзад, а отпред за тежест имаш само акумулатор, резервна гума, крик и евентуално едно гедоре. Не е мощен (23-26 кончета и 1 магаре зад волана), което го прави тромав и не особено бърз (90-110 км/ч). Но пък има сравнително добър въртящ момент (за годините си) и драпа по баирите яко. Може бавно, но драпа. За това мога да гарантирам.

Общо взето... Ако си решила, че искаш Фичо, взимай! Ако си търсиш просто 'сравнително' малка кола за всекидневието, която взимаш и за доста време забравяш за проблеми, то по-добре си вземи VW Polo/Lupo/Golf или нещо японско (Toyota, Honda).

Имам чувството че наспамих темата. Извинете ме, ако е така.

Уважение всекиму - страх никому!

If yоu want it, come and get it!
Fifi
новоизлюпен Фичо
Контакти:

Мнение от Fifi »

Ама аз не съм казала, че Фиатът, ще е просто кола, както писах и по горе, за мен тя има и друга стойност, 1000 пъти по-голяма! Но в ума ми се блъскат любовта и здравия разум, дааа сигурно тази кола не е за мен, защото ако нещо се случи и закъсам, аз нямам човек на когото да се обадя, за да ме вземе, а сама няма да се оправя, +това за млад шофьор, би било малко шокиращо, а да не говорим,че от гледна точка на безопаснот е много зле. Но аз съм луда глава и въпреки тези препядствия се познавам и нищо чудно да си взема Фичко, исках да попитам ами тези от 2000г какви подобрения имат и могат ли да се намерят в добро състояние?

DeYaN
сър Фичо
Контакти:

Мнение от DeYaN »

Стефчо NoveL си докара от Полша от тези 2000-та година. Тук не може да се намери, не са внасяни. Подобрения може да се каже, че нямат. Като изключим малката разлика в дизайна и системата за електронно запалване, другото си е същото, а тези новости не променят картината.

Fifi
новоизлюпен Фичо
Контакти:

Мнение от Fifi »

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details" onclick="window.open(this.href);return false; какво мислите?

DeYaN
сър Фичо
Контакти:

Мнение от DeYaN »

За тия пари ще идеш до Полша, ще купиш, докараш и регистрираш 3 такива фиатчета :mrgreen: Може да не са в най-лудото техническо състояние, но няма да са на тая цена.

За 4 бонбона можеш да си вземеш някое прилично 1989-1990 (тенекиите са им по-здрави от на последните), да му смениш всичко-всичко, да го боядисаш и може би ще да е и по-добро от това, особено ако някои неща се "пипнат" :)

Потребителски аватар
danchovek
сър Фичо
Регистриран: 23/09/2005, 10:54
Контакти:

Мнение от danchovek »

Fifi, Деян като каза да се хвърляш на по-скъпите, нямаше предвид Фичо за 3-4 хилки. Стига! Добър Фичо се взима за 800-1200 лева...

Трябваше да се сетиш няколко месеца по-рано. :( Тук имаше един Фичи - зелен металик (мисля, че беше металик) и бившата му собственичка много си гледаше и глезеше. И го даде за... Мисля, че бяха около 900 лв. Но то си беше Фичо-слънце.

Уважение всекиму - страх никому!

If yоu want it, come and get it!
Fifi
новоизлюпен Фичо
Контакти:

Мнение от Fifi »

ееее аз не бързам, има време поне първо книжката да взема пък сигурна съм, че и за мен ще се намери едно Фифи :) :P
Отностно обявата, която ви показах, интересно ми е как кола 2000г е навъртяла само 47000 км или лъжат или двигателя не е разработен, ако само са я припалвали не е много добре, поне по моето скромно мнение, предполагам,че цената е такава защото била внос и цитирам: "УНИКАТ ЗА ЦЕНИТЕЛИ!" да си го държи този уникат за 4 бона хаха

DeYaN
сър Фичо
Контакти:

Мнение от DeYaN »

"Само"... :shock: Това си е един път Земята по Екватора :wink:
А двигателят би трябвало да е в силата си :uh:
Ама оглеждай се, все ще излезе твоето Фичо :D

Можеш да си събираш монетите от по левче в специална
Фичо-касичка :D Акцията действа, едно Фичо е купено така,
а може би не е само едно. :)

Fifi
новоизлюпен Фичо
Контакти:

Мнение от Fifi »

Благодаря за съвета, аз имам някви пари за момента, които може да стигнат, но както казах не бързам :)) Днеска в мъглата за малко да ме бутне един Фиат Панда :D май само на фиати ми върви...хаха

Отговори