Разкостване на варненско донорче ...

Теми свързани с любимият ни Фиат 126п
DeYaN
сър Фичо
Регистриран: 13/08/2005, 02:35
Контакти:

Разкостване на варненско донорче ...

Мнение от DeYaN »

Както вече стана въпрос в една друга тема, във Варна има едно бяло Фичо в немилост, което неколцина искаме да вземем на партия за части.

Някои неща вече сме си заплюли:

Ники - Задните джамчета (отварящи се)
Стефчо - Задна броня (за предна не спомена)
Калоян -Окачването ( от новия тип) и, предполагам, алтернатора (май още търси)
Деян (т.е. аз) - Стартера (от новия тип), пластмасовите въздуховодни кьошета в двигателното и тенекиения термостатен кожух на двигателя (евентуално ще прибера и главата, понеже не е съвместима с обикновените тенекии на двигателя)

Вероятно скоростите и двигателят са в прилично състояние, но това разбира се може да се каже, след като се отворят (все пак не е карано дълго време, а и е било на милостта на стихиите).

Има багажник тип "Раницата на Фичо". Цял е, но е за ремонт - панти, ключалки...

Ако на някого му трябва нещо, да пише в темата.

Ето снимки:

http://6liopar.snimka.bg/super-expensiv ... 924486.big" onclick="window.open(this.href);return false;

http://6liopar.snimka.bg/super-expensiv ... 924488.big" onclick="window.open(this.href);return false;

http://6liopar.snimka.bg/super-expensiv ... 924491.big" onclick="window.open(this.href);return false;

http://6liopar.snimka.bg/super-expensiv ... 924493.big" onclick="window.open(this.href);return false;

http://6liopar.snimka.bg/super-expensiv ... 924498.big" onclick="window.open(this.href);return false;

Ми той умрял, ма... Ко!? Не!!!

[22:17:55] 6liopar: оооооо, не мога аз на [душ] кабина!!! Имам клаустрофобия...
[22:18:33] tekilaaa: каква клаустрофобия бре!? 126 караш, за клаустрофобия ми говориш...
Потребителски аватар
Niki
сър Фичо
Регистриран: 15/10/2007, 12:24
Контакти:

Re: Разкостване на варненско донорче ...

Мнение от Niki »

има доста неща, които стават, въпреки ужасното му състояние.Само че трудно ще се разбера с оная скрипя-собственичката.Но съм сигурен, че всичко ще мине добре. Колкото до Калоянчо-не знам къде го боли и къде го сърби. Останал съм с впечатлението, че иска някой да му подари всички тези неща, които му трябват. Дано не съм прав. Колегата Текила ще потвърди думите ми.

Изображение
tekilaaa
Фичо сан
Регистриран: 12/06/2010, 12:11
Контакти:

Мнение от tekilaaa »

Ако става дума за "нслоне" можеше да отдели половин час , и да доиде на автоморгата преди да разсипят сивият фият с електронното запалване . Бях го свалил до 300 лева целият (повече не падна моргаджията ) и ми бяха необходими 50 лева капаро (който нямах в момента)за колата . И позната вече схема ; телефон; уговорка ; краен час ; И ГРЕДА .
Предполагам като себестойност въпросните главини, барабани, спирачни апарати, накладки,джанти и гуми щяха да струват на колегата не повече от 40 ЧЕТИРДЕСЕТ лева комплекта всичко и четирите зедно с носачите предполагам........................ евтиника е мислите ли :))
Себестойността на останалите елементи по колата ,покриваше разликата до 300 .
Сега ако зависи от мен колегата може да отиде там където преработват метали и да си отделя молекулите от фичо . Това мога да коментирам . Нищо лично , просто ме обзема бяс като си спомня че за 50 пикливи лева не успях да го капарирам и да го разглобя :(

Потребителски аватар
iskamfiat126
новоизлюпен Фичо
Регистриран: 02/08/2010, 18:59
Контакти:

Мнение от iskamfiat126 »

Колко парички иска за целия?!

Потребителски аватар
Petrov
мениджър на Форума
Регистриран: 01/08/2005, 09:58
Контакти:

Мнение от Petrov »

Този автомобил е свален от отчет в КАТ. Ако тази е голяма скъперница сигнализирайте в общината, че има изоставен автомобил заемащ паркомясто. Тогава ще видите как ще иска да продава. Другия вариянт е да отидете и да го натоварите в някой бус. Никой няма да се хване да го търси, а и да го търсят му липсва ДКН т.е. няма номер! Как ще го разпознаят? :)

Изображение
Потребителски аватар
Niki
сър Фичо
Контакти:

Мнение от Niki »

Петров, автомобила не е свалян от отчет в КАТ. Документите му са загубени, а номерата не знам дали не са и те, или прибрани. Заради това последно му искаха 200 лв, поне да си избие разходите по сваляне от отчет, глоби и т.н. Паркинга, където се намира е частна собственост и е с ограда. Може да го държи там колкото си иска. И общината не може да направи нищо. Това са фактите за съжаление.

Изображение
NsL-OnE
Фичо с характер
Регистриран: 08/12/2009, 00:30
Контакти:

Мнение от NsL-OnE »

Ако намерим начин да се транспортира може да го закараме в моя гараж и да го разглобим там :) гаржа ми е на по-малко от 2 километра от Фичото

"до един момент мъчи на първа клапа и към 3500 някъде като отпъне втора и стрелката на оборотомера влиза в лютеницата хахаха"
[img]http://s60.radikal.ru/i170/1001/ef/6a2af4c11828x.jpg[/img]
Потребителски аватар
6liopar
сър Фичо
Регистриран: 09/03/2007, 23:51
Контакти:

Мнение от 6liopar »

Нищо лично, Калоянчо, тя и срещата във Варна ти беше на има-няма 5 мин, доколкото разбрах, ама да не си остане и тази твоя идея като онази, заради която Деян иска да те еБАНне!?? :lol: :lol:
Не се обиждай, шегувам се заради твоето така дъъъъъъъъълго и в крайна сметка неосъществило се идване! :uu:
А иначе, ако нещо ти трябва от тоя фиат, бая бъзикни имаше из него, амбицирай се с другите. Даже имах чувството, че някой е спал в него. :lol: :lol: :lol:

ХУБАВО Е ДА ИМА ФОРУМ, СТИГА ДА НЕ СЕ ТРИЕХА НЕУДОБНИТЕ ПОСТОВЕ....
ДЕ ДА БЯХ ПОРЪЧКОВ ПИСАТЕЛ...АМА НЕ СЪМ :)
horei6io81
пораснал Фичо
Регистриран: 08/07/2010, 19:44
Контакти:

Мнение от horei6io81 »

Аз също мисля да вляза партия , но май някой си е заплюл окачването и волана а на мен само те ми трябват. Иначе съм сериозен и ако някой ми звънне от варненската група за партия ще намеря пари и т. н.

NsL-OnE
Фичо с характер
Регистриран: 08/12/2009, 00:30
Контакти:

Мнение от NsL-OnE »

Стига сте ме тропали за това моето не осъществено идване :lol: Никой няма да ме разбере и за това няма да говоря... А фичото беше по едно време спалня на някакви клошари :shock:

"до един момент мъчи на първа клапа и към 3500 някъде като отпъне втора и стрелката на оборотомера влиза в лютеницата хахаха"
[img]http://s60.radikal.ru/i170/1001/ef/6a2af4c11828x.jpg[/img]
DeYaN
сър Фичо
Регистриран: 13/08/2005, 02:35
Контакти:

Мнение от DeYaN »

Темата отиде далече от предназначенито. Да оставим Калоян на мира, само да си носи другия път мазелин :lol:

Пишете какво ви трябва, а най-добре и колко лева сте готови да дадете. Така като станат 200, ще имаме капитал.

Иначе измислих още 2 неща, които мога да взема от донора - контактния ключ с кабела до първата клема (дано заключването на волана работи и има ключ изобщо, че ще играе ключарят), както и задния капак.

За тези и нещата по-горе инвестирам 50 български лева.

Коректно би било тези, които се занимават с разколачването, в крайна сметка да си покрията разходите по отделеното време, като си делнат приходите от скрападжийницата и продажбата на частите извън заявените за натрупване на начален капитал.

Знам, че не е лесно да се организира подобна акция, но това са предложения, които бива да се обсъдят тук, така че казвайте.

Хорейшо, спортния волан с фланеца кой ги е запазил, да го допълним в списъка? (Шльопър и Съни по принцип са на тази тема).

ПП - За съжаление няма да мога да се включва в самата дисекция, по ред причини :oops: Надявам се да не е пречка за цялото начинание.

Ми той умрял, ма... Ко!? Не!!!

[22:17:55] 6liopar: оооооо, не мога аз на [душ] кабина!!! Имам клаустрофобия...
[22:18:33] tekilaaa: каква клаустрофобия бре!? 126 караш, за клаустрофобия ми говориш...
horei6io81
пораснал Фичо
Регистриран: 08/07/2010, 19:44
Контакти:

Мнение от horei6io81 »

Волана ще го дам на първия който се обади , но отсега казвам че е мизерен , но фланеца бива.

denyslav_enchev
пораснал Фичо
Регистриран: 07/06/2009, 19:20
Контакти:

Мнение от denyslav_enchev »

Тази работа с фиатката сериозна ли е ,защото аз се навих за един такъв багажник.Не виждам да си го е заплюл някой преди мен.Ако е сериозно и се навие собственика да го даде/кой бяга от някой лев ,па като гледам и услуга ще му направим/ се влкючвам в партията.Пък и колкото сме повече по на сметка ще ни излезе.

Изображение
Потребителски аватар
6liopar
сър Фичо
Регистриран: 09/03/2007, 23:51
Контакти:

Мнение от 6liopar »

Шльопъра, Дидко, е на тема за спортен волан и фланец, но ти пропускаш оная подробност, че вече имам спортен волан - подарен от Наско, а колкото до фланеца...забравяш, че съм от групата на Fuzz-овците, демек ВСИЧКО НОВО ЗА ФИЧО! :uu:
Пък и при положение, че фичо е разглобен в гаража за подготовка за боядисване, кой ти мисли сега за фланци?
А за клошарите, Калояне, сигурна бях, че съм познала! :lol:
Мен изобщо не ме бройте за тоя БАРУТНИК! Не ме кефят такива излезли от употреба вещи! Искам да е новичко.

ХУБАВО Е ДА ИМА ФОРУМ, СТИГА ДА НЕ СЕ ТРИЕХА НЕУДОБНИТЕ ПОСТОВЕ....
ДЕ ДА БЯХ ПОРЪЧКОВ ПИСАТЕЛ...АМА НЕ СЪМ :)
Потребителски аватар
Niki
сър Фичо
Контакти:

Мнение от Niki »

NsL-OnE написа:А фичото беше по едно време спалня на някакви клошари :shock:
Не виждам какво общо има това с ходовата част, която ти трябва.Читава е, ще ти свърши работа. Другото което е, че фичото ще се разкоства у нас във двора. Ако имаш желание, че дойдеш, ще помогнеш, ще дадеш някой лев за включване в мероприятието, ще си вземеш каквото трябва, и беж. Накрая каквото артиса от ламарините, ще се продаде на вторични суровини и парите ще се разделят на всички, които са се включили. Аз се включвам с 20 лв. за задните стъкла, ако ми хареса още нещо, ще дам още пари.

Изображение
Отговори