Фиат 126

Място, където всеки ще пише и споделя за своя Фичо
Отговори
Питар
новоизлюпен Фичо
Регистриран: 13 окт 2018, 17:30
Контакти:

Фиат 126

Мнение от Питар » 03 ное 2018, 22:00

Здравейте, пиша с голямо удоволствие тази тема. Вече съм горд собственик на Фиатче 126. Почвам да го реставирам, някой, ако има някакви части останали може да се разберем нещо. Фиатчето не се е движело от 15 години има документи било е на жена. Първо е било с 600 двигател, но е сменен с 650 кубика понеже стария двигател се развалил и го сменили, а след това било е блъснато (не много тежко) и са му сменили купето с чисто ново от мототехника и са го боядисали. Човека, от който го купих ми даде доста резервни части.Колата е на 44 хиляди километра.Развитието с фиатчето върви. Дойдоха всички ламарини. Намерих един човек, който е искал да прави неговото на бъги, но нещата са се объркали. Той ми продаде доста части (преден капак, задна броня, дръжки и още дреболии).Така имах малко свободно време и реших да запаля двигателя. Смених бендикса сложих стартера, смених свещите с чисто нови, затегнах няколко скоби на маркучите и запали още от първия път. Двигателчето е в много добро състояние било е подготвено да се движи през 2003, но нещата са се объркали и било оставено. Ето снимки на фиатчето
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Питар
новоизлюпен Фичо
Контакти:

Re: Фиат 126

Мнение от Питар » 03 ное 2018, 22:02

Още снимки.

Питар
новоизлюпен Фичо
Контакти:

Мнение от Питар » 03 ное 2018, 22:03

Още снимки.

Питар
новоизлюпен Фичо
Контакти:

Мнение от Питар » 03 ное 2018, 22:05

:D

Потребителски аватар
DeYaN
сър Фичо
Регистриран: 13 авг 2005, 02:35
Контакти:

Мнение от DeYaN » 03 ное 2018, 22:32

Здравей, Пит!!!

Очертава се голямо забавлениe.

Добре дошъл във форума!!!

Поздрав,
Деян

Ми той умрял, ма... Ко!? Не!!!

[22:17:55] 6liopar: оооооо, не мога аз на [душ] кабина!!! Имам клаустрофобия...
[22:18:33] tekilaaa: каква клаустрофобия бре!? 126 караш, за клаустрофобия ми говориш...

Потребителски аватар
exton
Фичо сан
Регистриран: 05 яну 2009, 15:40
Контакти:

Мнение от exton » 04 ное 2018, 01:07

Привет и от мен!
Очертава се доста работа да имаш по Фиатчето, докато го приведеш във видът в който искаш, но усещането в края на работата по колата, си заслужава напълно!
Предполагам, че вече след радостта от придобиването му, имаш поглед върху необходимите части за колата.
Има ли липси някакви сериозни?
Хубаво е, че двигателчето е запалило...

Питар
новоизлюпен Фичо
Контакти:

Мнение от Питар » 04 ное 2018, 09:25

Благодаря много! Няма липси, както казах вече събрах всички части, дойдоха чисто новите ламарини, които ще сменям. Миналия собственик е запечатал пода с фибростъкло. Липсват дребни неща, капаци за фаровете, мокетчето отпред и др.

Питар
новоизлюпен Фичо
Контакти:

Мнение от Питар » 04 ное 2018, 09:30

Раздвижих колелата, защото едното беше блокирало. Нещо спирачките сега ядосват, но ще ги оправя.Отпред мисля да слагам дискови. Исках като запалих двигателя да го покарам малко, но педала на газта беше много ръждясъл и не успях да мръдна, сега го оправих. Интересното, е че колата повече е ръждясала от ляво а от дясно много леко.

Отговори