NsL-OnE ФиЧо "Малкото Торнадо"

Място, където всеки ще пише и споделя за своя Фичо
NsL-OnE
Фичо с характер
Регистриран: 08/12/2009, 00:30
Контакти:

NsL-OnE ФиЧо "Малкото Торнадо"

Мнение от NsL-OnE »

Здравейте, и аз се сдобих с малко Фиатче вече :) Ето и малко снимки:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Имам го от 2 дена и още не съм успял да го запаля. Дядото от който го взех ми каза, че го е запалил точно преди да дойда да го взема само че е изгаснал. Отворих аз капака и видях, че бензиновият филтър е празен... дадох на конткат и лампичката на бензина светеше, казах си " а няма бензин " налях 3 литра бензин и лампичката продължи да свети и реших, че просто винаги си е било така. Пробвах да запаля пак но неподкачваше гориво. Извиках един приятел да дойде да го драпнем и го закарахме в гаража ми... Днес отидох в гаража за да реша този проблем - откачих маркуча който отива към помпата и надух смело да чуя дали ще почне да бълбука в резервоара... е бълбукаше си - значи няма никакви проблеми там. Отидох към помпата и понеже имах чисто нова от Москвич 408 която беше почти същата като тая на Фиата обаче се оказа, че Москвичовата невлиза понеже този накраиник който отива към карборатора опираше в двигателят и я отворих за да го обърна на на обратно да не опира но нещо не ми се получи и я оставих за утре, че вече беше станало доста късно.
Та да ви попитам дали тази лампа за бензина трябва да свети на километража, да не би горивото да не му достига :?:
Последна промяна от NsL-OnE на 07/01/2010, 23:13, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
6liopar
сър Фичо
Регистриран: 09/03/2007, 23:51
Контакти:

Мнение от 6liopar »

8)
Последна промяна от 6liopar на 19/09/2010, 02:12, променено общо 1 път.

ХУБАВО Е ДА ИМА ФОРУМ, СТИГА ДА НЕ СЕ ТРИЕХА НЕУДОБНИТЕ ПОСТОВЕ....
ДЕ ДА БЯХ ПОРЪЧКОВ ПИСАТЕЛ...АМА НЕ СЪМ :)

DeYaN
сър Фичо
Регистриран: 13/08/2005, 02:35
Контакти:

Мнение от DeYaN »

Честитоооо!!! Във Варна много сериозна групичка се заформяте :P Похвално!!!

Помпата можеш да я разглобиш и да смениш платната. Не съм сигурен дали ладовите са абсолютно същите, но можеш да идеш до първия магазин за лада и да ги сравниш.

Ладова помпа също става, но е малко по-различна, има лостче за подкачване на бензин. Не би трябвало да има проблем да я монтираш директно. Под фичовата помпа има една плочка от някаква пластмаса, виждал съм, че тия с ладова помпа ги слагат със скъсена плочка, вероятно за да може да се ползва лостчето, иначе опира в алтернатора. Гледам, че си с динамо, та ще влезе по-лесно, понеже е по-малко. Ако скъсяваш плочката, трябва да скъсиш и повдигача, който движи палеца на помпата.

Лампата ще я изгасиш с над 5 литра. Тези 3 са ти достатъчни за да го запалиш.

Стискаме палци!

ПП- един съвет. за да не въртиш дълго на стартер, преди да мушнеш маркуча в помпата, смукни докато се напълни филтъра. Бензинът не е най-вкусното питие, но пък има запомнящ се послевкус :lol:

Ми той умрял, ма... Ко!? Не!!!

[22:17:55] 6liopar: оооооо, не мога аз на [душ] кабина!!! Имам клаустрофобия...
[22:18:33] tekilaaa: каква клаустрофобия бре!? 126 караш, за клаустрофобия ми говориш...

NsL-OnE
Фичо с характер
Контакти:

Мнение от NsL-OnE »

Благодаря, благодаря, благодаря много :) ами щом стигат тези 3 литра да се запали няма да му доливам в момента. Утре цял ден съм свободен, така че ще го мъча да му подкача гориво. Ааа тая помпа дето се мача да я сложа си има лостче и ще ми е много удобно да подкачвам. Интересното беше, че след като свалих фичовата помпа като натиснах няколко пати така палеца с пръст и се чу ония звук които го издават всички бензинови помпи. Пробно днес напалних камерката на карборатора за да му чуя поне за малко галсчето и завартях стартера и припали за 1 такт и толкова беше но поне се усмихнах малко :lol: Варненската група да каже каде има магазинчета за Фичо :) :lol:

Потребителски аватар
exton
Фичо сан
Регистриран: 05/01/2009, 15:40
Контакти:

Мнение от exton »

Честито за Фиатчето и добре дошъл!
Хубаво е че тези мъници отиват в добри стопани. Варна последно време добре се представя :))
Части можеш да си намериш на Гюрлата или по- точно казано на гърбът на мебелен магазин Лазур. Има един голям паркинг и нещо като пазарче оформено. Сигурно колегите варненци ще ти пишат и за други магазинчета.
Погледни и в форумът. Там са дадени почти всички магазини и ще се ориентираш.
:)

NsL-OnE
Фичо с характер
Контакти:

Мнение от NsL-OnE »

Това да не е мототехниката :?:

Потребителски аватар
exton
Фичо сан
Регистриран: 05/01/2009, 15:40
Контакти:

Мнение от exton »

Ами може и Мототехника да е, ама честно казано незнам. Там има няколко магазина за аточасти. Най общо казано, като влезеш от булеварда, магазинът се пада почти в дъното вдясно.
Не очаквай кой знае какво изобилие от части обаче.
Повечко неща в Русе при Вакулински и в Ямбол АХМ

NsL-OnE
Фичо с характер
Контакти:

Мнение от NsL-OnE »

Маи се сетих за кой става въпрос понеже аз имам и Москвич и сам обикалял там за части. Ще хвърля едно око какво има :)

Потребителски аватар
hit-ko
Фичо с характер
Регистриран: 23/02/2006, 20:43
Контакти:

Мнение от hit-ko »

NsL-OnE написа:Благодаря, благодаря, благодаря много :) ами щом стигат тези 3 литра да се запали няма да му доливам в момента. Утре цял ден съм свободен, така че ще го мъча да му подкача гориво. Ааа тая помпа дето се мача да я сложа си има лостче и ще ми е много удобно да подкачвам. Интересното беше, че след като свалих фичовата помпа като натиснах няколко пати така палеца с пръст и се чу ония звук които го издават всички бензинови помпи. Пробно днес напалних камерката на карборатора за да му чуя поне за малко галсчето и завартях стартера и припали за 1 такт и толкова беше но поне се усмихнах малко :lol: Варненската група да каже каде има магазинчета за Фичо :) :lol:
Честито и от мен.....пожелавам ти със здраве да си го караш и много приятни емоции с малчугана!
Виждам, че имаш мерак да го стегнеш, но ако е стояло доста време, ще трябва да почистиш и продухаш карбуратора, а помпата от москвича, няма да стане.... пасва от Лада, но платното се размеква много бързо!
Сложи си оригинална полска, не е по-скъпа от руските ментета, но поне знаеш, че с помпа повече няма да се занимаваш
Ако нещо друго ти потрябва, влез в нашия сайт www.axm-auto.com - почти всичко е налично и може да се изпраща
Потребителите на този форум ползват -10% отстъпка от цените в сайта

FIAT и... всички останали! www.axm-auto.com

dAnI
сър Фичо
Регистриран: 02/08/2005, 12:44
Контакти:

Мнение от dAnI »

Честито за Фичото :)
Както каза хит-ко, свали си карборатора и го почисти и провери дали нивото на поплавъка е в нормите.
За запалването най-лесно може да направиш следното - откачи маркуча от помпата и смукни докато филтърчето се напълни с бензин. Сложи го обратно и налей 40-50гр. бензин в карбуратора отгоре през извивката след въздушния филтър.
Сглобяваш всичко и взривяваш.

egois4etoo

Мнение от egois4etoo »

честито и от мен да си го караш с здраве и безаварйно

sunny
пораснал Фичо
Регистриран: 03/10/2009, 16:40
Контакти:

Мнение от sunny »

Ха честито и от мен :) В магазина до Гюрлата няма кои знае какво останало, но зависи и какво ти трябва...

NsL-OnE
Фичо с характер
Контакти:

Мнение от NsL-OnE »

Здравейте, и много ви благодаря за пожеланията и съветите обаче имах една нова ладовска помпа и я сложих нея. Просто искам помпата да има лостче за ръчно подкачване :) Купил съм му нови свещи BOSH но не съм ги сложил а сега в момента е с Champion. С тази Ладовата помпа подкачих много барзо гориво и Фиатчето запали и даже го покарах мънинко в подземието където го държа. Мисля да му сложа алтернатор понеже сега както е с динамото като пусна чистачките и след това като пусна фаровете и чистачките отслабват... сигурно нещо тока намалява. А резервата наистина угасна като нялах още към 2 литра :) Ето и едно клипче да чуете двигателят и да кажете мнение :) http://vbox7.com/play:72ca6d48

DeYaN
сър Фичо
Регистриран: 13/08/2005, 02:35
Контакти:

Мнение от DeYaN »

:twisted: Дзверррр!!!!

От динамо към алтернатор е задължително. Глупавото динамо е точно 2 пъти по-слабо от алтернатора, на който можеше да му се постараят още малко инджинерити.

Динамо: 230Вт; 16А - зарежда от 1200 об/мин

Алтернатор: 500 Вт; 35А - зарежда от между 1100-1200 об/мин

Само като си сметнеш крушките на фаровете, габаритите, таблото... и отиде 230Вт хахахахахах

Имай предвид, че ако си намериш гол алтернатор, ще ти се наложи да модифицираш там, където се хваща на тенекията на турбината, ще трябва да си направиш нова шайба на турбината, ако не намериш нова, както и да разпробиеш фланеца, на който е шайбата на ремъка, както и да му подложиш една дистанционна, да го наречем, втулка.

Търси си всичко комплект по възможност.

ПП- някой имали представа бобината колко ток дърпа?

Ми той умрял, ма... Ко!? Не!!!

[22:17:55] 6liopar: оооооо, не мога аз на [душ] кабина!!! Имам клаустрофобия...
[22:18:33] tekilaaa: каква клаустрофобия бре!? 126 караш, за клаустрофобия ми говориш...

NsL-OnE
Фичо с характер
Контакти:

Мнение от NsL-OnE »

Аз намерих един човек дето продава алтернатор от Жигули и ще го взема, а после ще го модифицирам. :)

Заключена