Още един FIAT 126 в Плевен

Място, където всеки ще пише и споделя за своя Фичо
getsov
г-н Фичо
Регистриран: 13/01/2014, 09:11
Контакти:

Re: Още един FIAT 126 в Плевен

Мнение от getsov »

Мисля, че няма да имам проблеми със стъклата. Първо ще се упражня с махането им на първото Фиат-че, чиито стъкла и уплътнения са по-лоши и ще останат в резерв.

Днес ще се позанимавам с махането на вратите. Мисля да разглобя новите врати напълно, за да може да се боядисат максимално добре. Струва ми се, че най-сериозни проблеми ще имам с алуминиевите лайстни, тъй като са меки и се мачкат. Но от 3 комплекта врати все ще събера лайстни в добро състояние. Дано нямам трудности с поставянето на механизмите накрая.

Ще се постарая да направя и някоя и друга снимка днес, но нека първо се появи слънце.

getsov
г-н Фичо
Контакти:

Мнение от getsov »

exton написа:Сигурно знаеш, но след като приключиш с всичко и боядисаш напълни ги с предвидените за кухини "химии". Пазят от корозия. Вземи си и цинков спрей, че заварките корозират за минути и после винаги оттам тръгва гадната ръжда. Ползвай и епокси грунд. Българският на Световрачане е много добър. Дори малко съжалявам, че други ползвах и чак накрая си взех българския. Изключително здрав е.
Общо взето това е от моят опит, но всеки си решава сам.
Успех с колицата!
:)
Със сигурност ще имам нужда от споменатите от теб "химии"!

Когато преди месеци махнах мокета видях, че който е правил пода преди време го е кърпил и после го е мазал с някаква епоксидна смола. Та тази замазка изглеждаше на пръв поглед здрава, но като я разгледах по-внимателно се вижда, че е напукана, някъде е избила ръжда и т.н.

Та сега съм махнал всичката смола и умувам дали ще е добре да изрежа от Фиатчето-донор пода му и да го използвам. Може би това ще е най-добрият вариант.

След като направя всичките тези кърпежи (всъщност ще ги прави един приятел) ще трябва да се погрижа сериозно за обработката на пода отвътре и на цялото купе отдолу.

Май излиза, че ще направя пълна реставрация на Фиатчето, а не плануваните малки ремонти и боя!

Потребителски аватар
exton
Фичо сан
Регистриран: 05/01/2009, 15:40
Контакти:

Мнение от exton »

Сменях подовите панели и те съветвам да го "изкърпиш", да не сменяш панелите, но все пак зависи от състоянието му.
Някъде имаше по моята тема снимки покрай смяната на панелите но за съжаление май са се затрили.
Успех и скорошно излизане от "бокса"

getsov
г-н Фичо
Контакти:

Мнение от getsov »

В моя случай е по-добре подовите панели да се сменят. Преди време някой е изравнил пода с дебела ламарина като го е повдигнал и по този начин е премахнал мястото за краката на задните седалки. Плюс това, неизвестно защо, е изрязал отвори точно под седалките и е сложил в тях някакви корита от резервоари, които не са заварени, а занитени. Чак сега си дадох сметка, че те не вършат никаква работа.

Мисля, че смяната на панелите ще стане надеждна, тъй като сегашните кръпки са здрави, но просто са нефункционални. Все пак ще оставя идеята да отлежи докато се занимавам с други дейности.

getsov
г-н Фичо
Контакти:

Мнение от getsov »

Днес се сдобих с две нови стъкла за стопове за по 5 лв! Странно е, че ги открих в магазин аз авточасти в Плевен. В интерес на истината качеството им не е много добро, но сегашните ми са зле.

getsov
г-н Фичо
Контакти:

Мнение от getsov »

Ето ги най-после на снимка и моите два Фиата! Ще използвам купето на левия като съм си купил капак и врати в много по-добро състояние от оригиналните. Десният преди време е бил подготвен за реставрация, но е оставен и купето е много ръждясало.
Изображение

Изображение

Подът преди години е кърпен с части от резервоар на Трабант. Ще ги махна и ще го направя наново както трябва.
Изображение

На долната снимка се виждат отворите в купето, които предният собственик е изрязал за по-лесно обслужване. Направил им е капаци от гетинакс, които най-вероятно ще запазя.
Изображение

getsov
г-н Фичо
Контакти:

Мнение от getsov »

4 часа работа и двигателят на второто Фиятче запали след като му прехвърлихме стартера от първото! Не работи перфектно, но като му дойде времето ще се направят настройки. Сега съм спокоен, защото имам работещ двигател и възможност да го окомплектовам с по-добри елементи от другия.

Следващата задача пред мен е да извадя и прибера двигателя и скоростната кутия от Фиятчето, което ще използвам за реставрацията. После ще махна стъклата и малкото останали части по купето, за да може да се кърпи по-спокойно. Надявам се под боята да няма много лоши изненади.

getsov
г-н Фичо
Контакти:

Мнение от getsov »

Междувременно открих в един български сайт за части на старо оригинално огледало за първите модели на Fiat 126 и веднага го купих, защото явно се среща много рядко.

Изображение

Оказа се, че са го използвали и за най-ранните модели на Fiat Panda.

getsov
г-н Фичо
Контакти:

Мнение от getsov »

Продължавам да възстановявам отделни детайли от интериора и да си набавям различни части и елементи.

:arrow: Успях да махна кожата от таблата и от двете Фиатчета, без да я скъсам. В много добро състояние е като само на места по предните ръбове е леко "опечена". Купих си и пластмасовата част от таблото - прецених, че не си заслужава да лепя счупената стара, след като новата струва само 8 лв.

:arrow: Трябва да залепя едно счупено парченце на централната пластмасова конзола и да я лъсна, защото с годините е побеляла. Купих си и нов маншон за скоростния лост.

:arrow: Купих си и нови странични мигачи. Имам нови стъкла за стоповете и предните мигачи. Фаровете също са добре.

:arrow: Много се радвам, че си намерих метализиран пластмасов заден надпис 126р. Остава да намеря и левият надпис 650. Предната емблема ще си я поръчам заедно с някои други дреболии.

:arrow: Приятно се изненадах от състоянието на мокетите. Бяха толкова смачкани и мръсни, че си мислех, че не стават за нищо. Но след като ги изчистих и изпрах направо светнаха. Някой от предните собственици ги е рязал на места, но като ги подлепя няма да си личи нищо.

:arrow: Вчера си намерих и нови уплътнения за вратите - явно тези за някои модели на ВАЗ са едно към едно. Ще се постарая да намеря и ново уплътнение за предния капак, но в краен случай ще излъскам и пооправя старото.

сако 126
новоизлюпен Фичо
Регистриран: 01/09/2015, 18:07
Контакти:

Мнение от сако 126 »

Колега давате ли части аз сам от Ловеч...

Потребителски аватар
RADI_1990
Фичо сан
Регистриран: 18/09/2011, 11:46
Контакти:

Мнение от RADI_1990 »

Как е, върви ли проекта?

Поздрави!

/Ради Иванов/

getsov
г-н Фичо
Контакти:

Мнение от getsov »

Моят проект стана легендарен - върви повече от 2 години вече. Но съм решил да не си давам излишно зор, а накрая да имам добър резултат. Междувременно ми се наложи да купя трети Фиат. Намерих го много изгодно, а и възстановяването на купето на който и да е от първите два се оказа нерентабилно.Ето докъде съм към момента:

Изображение

Разбира се, джантите няма да останат в този си вид. Ще ги направя сив металик, въпреки че оригиналните за произвежданите в Полша Фиати са сиви.

Един приятел има като хоби реставрирането на стари мотори и ми е обещал, че ще направи двигателя ми да работи и изглежда като нов!

Междувременно съм прекарал цялата елсистема и съм възстановил частите от интериора, които имам налични. Всъщност липсват ми само дръжките за вратите и стъклата.

Поръчах си и някои нови части за окачването, но не съм стигал до тях.
Последна промяна от getsov на 04/01/2016, 08:40, променено общо 1 път.

getsov
г-н Фичо
Контакти:

Мнение от getsov »

сако 126 написа:Колега давате ли части аз сам от Ловеч...
Със сигурност ще ми останат доста дреболии, но съм решил да запазя всичко докато си направя Фиата. После ще преценя кое няма да ми трябва.

Потребителски аватар
exton
Фичо сан
Регистриран: 05/01/2009, 15:40
Контакти:

Мнение от exton »

Поздрави за труда! Резултата е налице, колкото до сроковете на изпълнение... хубавите неща бавно стават :)
Детските ми спомени са точно този цвят.
Виждаш му края вече :)

getsov
г-н Фичо
Контакти:

Мнение от getsov »

А ето такъв ще направя салона! Бих могъл да събера сравнително здрави черни седалки, но ми се иска да има нещо различно и затова ще е с пясъчна кожа.

Изображение

Отговори