Още един FIAT 126 в Плевен

Място, където всеки ще пише и споделя за своя Фичо
getsov
г-н Фичо
Регистриран: 13/01/2014, 09:11
Контакти:

Re: Още един FIAT 126 в Плевен

Мнение от getsov »

Изображение

От една обява с части за ВАЗ ми попадна комплект от тези дръжки, които са оригинални за Fiat 500L от началото на 70-те. Определено са по-стилни от обикновените пластмасови за Fiat 126 със или без никел на ръкохватката. Тези дори са метални. Още един хубав елемент за облагородяване на моя Fiat.

getsov
г-н Фичо
Контакти:

Мнение от getsov »

За начало на годината успях най-после да си купя комплект гуми, каквито търся от доста време - Pirelli P7F 175/50/13. Те са съвременна версия на класическия модел на марката от 70-те Cinturato P7. Прилагам снимка как стоят на джанти:
IMG_20200103_202656.jpg
Вярно е, че са широки и тежки, но ще стоят страхотно на някои от моделите ретро джанти, които колекционирам.

От известно време имам и ретро модела гуми на Pirelli от 80-те P700-Z 165/55/13, които мисля да сложа на магнезиевите ми джанти Cromodora.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

getsov
г-н Фичо
Контакти:

Мнение от getsov »

Всъщност ето как стоят на Fiat 126 гуми 175/50/13 - тези на снимката са Yokohama. Джантите очевидно са с голямо ЕТ и със сигурност са изнесени толкова навън посредством дебели фланци.
IMG_20200103_212536.jpg

getsov
г-н Фичо
Контакти:

Мнение от getsov »

Изображение

Сдобих се с оригинална алуминиева емблема от италианските модификации на Fiat 126. Тъй като моят така или иначе не е версия Personal, мисля да сложа върху надписа италианския трибагреник като продължение на трите цифри 126. Ще я монтирам вдясно на задния капак на мястото на надписа 126р.

Изображение

Най-после си купих и масивната никелирана брава за задния капак от първото поколение на Fiat 126. Производство на FAAB, Болоня, които правят и никелираните капачки за резервоар. Заедно с емблемата, ще даде уникална визия на задницата на колата.

Изображение

Изображение

Като на шега ми попадна и оригинална дървена топка за Fiat от 70-те в много добро състояние и на ниска цена. Мисля, че е от 850 Spider, но е рядко срещана и трудно се открива на снимки. Като цяло, малко реставрирани Fiat-и имат оригинална дървена топка. Ще "облека" и моя скоростен лост с никелирана тръбичка за повече стил. Топката ще е в пълен унисон с дървения ми волан MOMO Indy. Тя винаги е била за мен важен интериорен елемент. Не съм се и надявал, че ще имам автентична топка от епохата, а съм си представял как ще си направя някаква имитация.

getsov
г-н Фичо
Контакти:

Мнение от getsov »

Carello Halogens.jpg
Съвсем скоро ще имам един от най-желаните аксесоари за моя Fiat 126 - класически италиански халогени от 70-те на култовата марка Carello. Не знам от колко време ровя точно за такива и обяви не липсват, но цени от няколко стотин евро за комплект винаги са ми се стрували немислими. А тези ми излязоха направо без пари!

Никелираните им рингове са в добро състояние, гърбовете също. Стъклата са от една и съща модификация, а и надписите им са на мястото си. Доколкото се ориентирам, са от модела с диаметър 160 мм, но дори да са от този със 140, също ще стоят добре. Рядкост е, че имат капаци и то от черните.

getsov
г-н Фичо
Контакти:

Мнение от getsov »

В тази връзка, най-вероятно ще ми станат излишни чисто новите ми полски халогени Zelmot - кръгли, с бели стъкла + оригиналните черни кожени калъфи с надписи, каквито мисля се откриват трудно дори в Полша.

DeYaN
сър Фичо
Регистриран: 13/08/2005, 02:35
Контакти:

Мнение от DeYaN »

Те много арни бре, Танасе!!! :D

Ми той умрял, ма... Ко!? Не!!!

[22:17:55] 6liopar: оооооо, не мога аз на [душ] кабина!!! Имам клаустрофобия...
[22:18:33] tekilaaa: каква клаустрофобия бре!? 126 караш, за клаустрофобия ми говориш...

getsov
г-н Фичо
Контакти:

Мнение от getsov »

Реално погледнато и Zelmot са много хубави ретро халогени. Но Carello са си находка и спомагат много за идеята ми моят Fiat да бъде представен като италиански спортен модел, а не като полски народен автомобил. Разбира се, в самата идея има немалка доза хумор, но пък колата ще е много атрактивна, представяйки всички аксесоари от 70-те и 80-те, които събрах с годините - джанти, багажник, халогени, огледала, спортни седалки, всякакви никелирани елементи, дървени волан и топка, радио, табло с уреди...

DeYaN
сър Фичо
Контакти:

Мнение от DeYaN »

:mrgreen: Тази кола е хумористична още от зачатието си. Няма шанс да е нещо сериозно. Затова я и обичаме :twisted:

[22:18:33] tekilaaa: каква клаустрофобия бре!? 126 караш, за клаустрофобия ми говориш...

getsov
г-н Фичо
Контакти:

Мнение от getsov »

viber_изображение_2020-05-01_14-32-27.jpg
Дойдоха ми кръглите халогени Carello, за каквито ровя от поне 1 година и още се чудя как се озоваха в ръцете ми... Стъклата, лепенките на тях и никелираните рингове са в отлично състояние, само покритието на гърбовете е започнало да се нарушава. Крепежите са алуминиеви и ще светнат лесно само с почистване с някакъв препарат. Капаците са напълно здрави и може би с някакво полиране на пластамасата и подновяване на бялата боя ще станат почти като нови.

На снимката съм сложил и комплекта ми нови халогени Zelmot, произвеждани в Полша. Винаги съм си мислел, че са компактни, а в сравнение с Carello са доста дебели и дори груби в отделни детайли. Италианските дизайн и изработка си личат в много отношения.

getsov
г-н Фичо
Контакти:

Мнение от getsov »

viber_изображение_2020-05-01_14-58-201.jpg
Ето и снимка на Fiat 126 с халогени Carello 160 mm. Наистина ще стоят отлично на оранжева боя и с бели мигачи, каквито също имам.

От известно време много ми допада и италианската версия на черните рамки около фаровете. Дълго време не забелязвах разликата с полските рамки, които всъщност са по-тесни и влизат в отвора за фара. Тези го покриват отгоре и като гледам винтовете, явно нямат функция да предпазват от кражба, а да качват по 10 коня всяка :D
Frames.jpg

DeYaN
сър Фичо
Контакти:

Мнение от DeYaN »

Много гангстерски изглежда с тази маска :mrgreen: Полските не се набиват толкова на очи. А и на хром броня нещо като харизано стои. :? Този аксесоар не е толкова против кражба, колкото да не останеш на тъмно при рязко спиране :lol: Да се получи ефектът на сритан в задния край пекинез :shock:

Има едни семпли хромирани добавки, много хуаво стоят. Потърсих набързо но не намирам. Ако ми попаднат ще ги кача.

DeYaN
сър Фичо
Контакти:

Мнение от DeYaN »

Ето ги:

maluch03.jpg
52d3c8c4b81e2_o,size,640x400,q,71,h,4802f2.jpg
76bdc224e07c5b9b5d5de56e46cbf6e7,800,600,1,0.jpg

getsov
г-н Фичо
Контакти:

Мнение от getsov »

Хм, не бях забелязвал тези рамки. По-скоро съм си мислел, че това е от фаровете. Моите са със светло сиво уплътнение покрай стъклото и изглеждат по подобен начин. Всъщност точно заради него искам да ги скрия с рамки, защото изглеждат странно.

Ето и нещо подобно в близък план, при което обаче горе има някакъв метален профил с неясна за мен цел...
20200502_063124.jpg

getsov
г-н Фичо
Контакти:

Мнение от getsov »

Ето ги и въпръсните никелирани рамки, които явно са правени в Полша.
ramki-fiat-126p-maluch-fabrycznie-nowe-1852579209.jpg

Отговори