Малко помощ за Фиат 500-500см

Отговори
Потребителски аватар
exton
Фичо сан
Регистриран: 05/01/2009, 15:40
Контакти:

Малко помощ за Фиат 500-500см

Мнение от exton »

Здравейте колеги,

Наскоро се сдобих с Fiat 500-500cm.Предстой доста работа докато го вкарам в приличен вид и искам да запитам доколко са съвместими частите с моделът 126?
Трябва да се пипне всичко по моето фиатче-скоростите, ходовата част, двигател ...Общо взето всичко докато придобие що годе оригиналният си вид
Ще съм благодарен на всяко менние, защото с въздухарчетата на Fiat се сблъсквам за първи път и са ми непознати
Като се поосвободя малко започвам с ламарините, след това с ходовата част. Мисля че подове им са еднакви или бъркам.
Доста обикалях по магазините в Шумен но за съжаление за мъниците нищо не се предлага в градът :( .

DeYaN
сър Фичо
Регистриран: 13/08/2005, 02:35
Контакти:

Мнение от DeYaN »

Здравей и добре дошъл!!! Много е радостно, че петстотичките във форума се множат.

Огромната част от частите са същите. Окачването, спирачките(без помпата, понеже е еднокръгова, но не на всички модели), кормилното управление(без оста между кутията и волана), скоростите са същите(без короната и пиньона, които са ти 8/41 вместо 8/39 на 126, но е вероятно да има и други малки разлики в кожуха например).

Понеже двигателят ти е 500куб., блокът е по-различен там, където влизат цилиндрите. Главата сигурно е различна,но предполагам е съвместима, раликата ще да е само във формата на камерата. За лагерите и коляновия вал не съм сигурен.

Части има, не се плаши. Само че с поръчки от Италия и Германия. http://ebay.it и http://ebay.de са добър източник на части. Виж тук, долу има линкове за 500 viewtopic.php?t=20

За съвместимите части се обръщай към колегата hit-ko http://www.axm-auto.com

Дъното май е еднакво, поне с такова впечатление съм останал от обявите в нета.

Говоря малко наизуст, защото нямам опит с 500, но дано съм те ориентирал.

Дано скоро видим малко 500-ички по срещите!!! :)

Ми той умрял, ма... Ко!? Не!!!

[22:17:55] 6liopar: оооооо, не мога аз на [душ] кабина!!! Имам клаустрофобия...
[22:18:33] tekilaaa: каква клаустрофобия бре!? 126 караш, за клаустрофобия ми говориш...

Потребителски аватар
exton
Фичо сан
Контакти:

Мнение от exton »

Благодаря за посрещането! :)

Благодаря и за полезната информация!
Със сигурност ще си пазаря от сайта! Дано да са доста взаимо заменяемите части :wink: .
Както казах за пръв път се занимавам с такива мъничета и са ми непознати и още ми е трудно да разгадая коя част е оригиналната и коя присадена от другаде,че да я изхвърля.
Инак въобще не съм очаквал такова вървене и ускорение, дори в това окаяно състояние в което е:D
Сега ще видя колегата hit-ko, за "легенчетата" че ако не е смолата да държи ламарината ще ми висят крачката на пътя :lol:

Потребителски аватар
Niki
сър Фичо
Регистриран: 15/10/2007, 12:24
Контакти:

Мнение от Niki »

Желая ти успех в начинанието :D.И за някоя друга идейка и помощ съм насреща.Все пак имам доста опит с малките бръмбъзъци.А на твоя спокойно може да му се насади двигателя барабар със скоростите и цялата ходова част от 126.Всичко е 1/1.Ама все пак тури тука някоя и друга снимка да го видим.

Изображение

Потребителски аватар
exton
Фичо сан
Контакти:

Мнение от exton »

niki написа:Желая ти успех в начинанието :D.И за някоя друга идейка и помощ съм насреща.Все пак имам доста опит с малките бръмбъзъци.А на твоя спокойно може да му се насади двигателя барабар със скоростите и цялата ходова част от 126.Всичко е 1/1.Ама все пак тури тука някоя и друга снимка да го видим.
Благодаря за пожеланието!:))
Дано да успея да довърша начинанието и мъникът да блесне отново.
По талон мъникът е D обаче се съмнявам защото Fiat 500 D е с обратните врати.
Втрещих съседите и минаващите като отворих вратите и се показа мъникът
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
exton
Фичо сан
Контакти:

Мнение от exton »

Днес сутринта си получих книжлето кето бях поръчал, и това ме зареди с доста енергия:))
Точни момчета излязоха Кралските и Българсите пощи!
Има няма 5 дни и книжката пристигна
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

DeYaN
сър Фичо
Регистриран: 13/08/2005, 02:35
Контакти:

Мнение от DeYaN »

Супер :D Колко излезе всичко? Тук има едно магазинче, в което се продават и доставят книжки от тази поредица. За 126 с доставката ми казаха, че е около 100лв.

Ми той умрял, ма... Ко!? Не!!!

[22:17:55] 6liopar: оооооо, не мога аз на [душ] кабина!!! Имам клаустрофобия...
[22:18:33] tekilaaa: каква клаустрофобия бре!? 126 караш, за клаустрофобия ми говориш...

Потребителски аватар
exton
Фичо сан
Контакти:

Мнение от exton »

Ами книжлето струва 23.75 лири с доставката и VAT ми излезе 83.13лв.
Янките нямаха доставка до БГ. При тях малко по евтиничко излизаше мисля.

Потребителски аватар
6liopar
сър Фичо
Регистриран: 09/03/2007, 23:51
Контакти:

Мнение от 6liopar »

Да ти е честита "Мишката" и от мен!Дано скоро да я стегнеш и да можем да я видим на живо :P :wink: !

ХУБАВО Е ДА ИМА ФОРУМ, СТИГА ДА НЕ СЕ ТРИЕХА НЕУДОБНИТЕ ПОСТОВЕ....
ДЕ ДА БЯХ ПОРЪЧКОВ ПИСАТЕЛ...АМА НЕ СЪМ :)

Отговори