Фиатчето на Екстън

Потребителски аватар
exton
Фичо сан
Регистриран: 05/01/2009, 15:40
Контакти:

Фиатчето на Екстън

Мнение от exton » 07/12/2010, 00:54

От дълго време се каня да пусна темичка във форума.

С моето Фиатче всичко започна април 2009, когато една вечер видях обява в бг сайт, че се продава Фиатче. Пуснах си смс за кодче някакво. След 2-3 часа чакане ми изпратиха цифричките, ама беше станало почти 4 сутринта. Е, видях една снимка на Фиатче сред борчета някакви, качено на могила някаква :)

На другата сутрин говорих със собственника. Разбрах, че някъде около Казанлък е паркирано. Изпрати ми малко неясни снимки и се разбрахме да ходя да го вземам. Последва ранно ставане в 6.00ч и поемане по пътя за Казанлък. Бързах да го взема, че желанието голямо, а и идваше Великден. Може ме превари някой през многото почивни дни :). Срещнахме се на една бензиностанция , и отидохме да го видим мъника...

Е, видях го. Беше завит с найлон, паркиран под един орех. Изкарахме го на улицата, чух му гласеца и без да го пробвам го качихме в бусчето. Предварително бях замерил и знаех, че ще се събере. Приготвил си бях и едни талпички по които да го кача... :)

Изображение

Поехме към Казанлък, където бързо минахме нотариус и двамата с брат ми се запътихме към Шумен.

По някое време реших да спра и да видя дали зверчето е още в бусчето. Не беше избягало :)

Изображение

Е, след няколкочасово кормуване най-после си бяхме у дома. Само който е пътувал през Ришкият проход знае колко трапове има :)

Все пак по светло си бяхме у дома
Изображение

Схемата беше пак същата. По талпичките и здраво стъпахме на земята. Реших да го изпробвам да видя дали само не реве, а и върви. То вече малко късно и да върви и да не върви..., бях го купил ;)

Изображение

Вървеше си добре макар и по лош терен. Направихме няколко кръгчета. Изпробвах го и по улиците с доза страх, че нямаше застраховка, преглед, след което го паркирах в гаража.

Все още си спомням този ден и мога да кажа само едно:
Чувството беше неуписуемо и само който е усетил тази тръпка знае за какво говоря ...:)

Потребителски аватар
dAnI
сър Фичо
Регистриран: 02/08/2005, 12:44
Контакти:

Re: Фиатчето на Екстън

Мнение от dAnI » 07/12/2010, 01:49

ЕЕЕЕЕЕееее, най-накрая и ти си пусна темата :D
Ай честито дет се вика за редкия мъник и да даваш актуални снимки по проекта :!:
Дерзаньйе му е майката...

Аз минавах скоро през тоз проход, та знам какво е - мила родна картинка :lol: :evil:

Потребителски аватар
exton
Фичо сан
Контакти:

Мнение от exton » 07/12/2010, 21:51

Дано не звуча философски, но стигнах до изводчето, че трябва да се пише. Няколко са форумчетата, които посещавам с кеф. Няма караници и надхващания :)
Балканчовският форум май вече се затри, щото малко хора пишеха. Всеки си правеше нещо, но нищо не показваше ;)

Потребителски аватар
exton
Фичо сан
Контакти:

Мнение от exton » 07/12/2010, 22:08

Та да продължа малко :)
Зле си е като цяло Фиатчето.Доста позагнило,позанемарено и доста работа по него имам...
Изображение
Седалките са насадени от нещо друго, май Рено 5, воланче си търся оригинално, но нещо не мога да открия, рязано на места, на други ръждата го е поизяла, с годините доста собственници явно са се опитвали да го тунинговат :)
Изображение
Големи му идат тези "джапанки" и доста е търкало гуматите в подкалниците.
Ходовата част и там всичко за подмяна...

Потребителски аватар
dAnI
сър Фичо
Контакти:

Мнение от dAnI » 07/12/2010, 22:35

Бая са го окепазили предните собственици.
Важното е, че си се захванал с реставрацията :!:

MZ ES
новоизлюпен Фичо
Регистриран: 20/10/2010, 20:42
Контакти:

Мнение от MZ ES » 08/12/2010, 12:06

Вярно е, че доста са се "потрудили" предишните собственици да му извадят душата, ама като гледам има още живот в него.Пожелавам ти това да те мотивира, да го направиш по-хубав отколкото някога е бил.

Потребителски аватар
exton
Фичо сан
Контакти:

Мнение от exton » 12/12/2010, 01:19

MZ ES написа:Вярно е, че доста са се "потрудили" предишните собственици да му извадят душата, ама като гледам има още живот в него.Пожелавам ти това да те мотивира, да го направиш по-хубав отколкото някога е бил.
Надявам се да се получи:)
Инак с този заваръчен апарат брах нерви. В Ейнхел сервизът 30 дни стоя не го бутнаха,а уж гаранционен, след това го дадох в сервиз на Редко и сега работи добре. С моят късмет нов да си купя, пък повреден да излезе :).
Хубавото е, че вече е наред и скоро се надявам да "заиграе" по Фиатчето...
Изображение

MZ ES
новоизлюпен Фичо
Регистриран: 20/10/2010, 20:42
Контакти:

Мнение от MZ ES » 12/12/2010, 09:42

Преди две години и аз стоях пред дилемата какво телоподаващо да си купя.Много се изкушавах от ниските цени на продаваните в Метро и подобни апарати.Но накрая заложих на българско телоподаващо.Оръсих се повечко пари,но е желязно.

Потребителски аватар
exton
Фичо сан
Контакти:

Мнение от exton » 13/12/2010, 01:16

MZ ES написа:Преди две години и аз стоях пред дилемата какво телоподаващо да си купя.Много се изкушавах от ниските цени на продаваните в Метро и подобни апарати.Но накрая заложих на българско телоподаващо.Оръсих се повечко пари,но е желязно.
Добре си направил! И аз доста се двуомих...и сгреших. Взех си и аз от Метро, макар да знам че хубавата техника и инсрумент спестява доста и си е и инвестиция :)
Надявам се вече да нямам проблем със заваръчното.

Потребителски аватар
exton
Фичо сан
Контакти:

Мнение от exton » 13/12/2010, 22:46

Наскоро се преборих с двигатялят и скоростната кутия. Дръпнах ги настрани и ще чакат ред.Решил съм първо купето да си подготвя и чак след това агрегатите
Изображение
Изображение
Малко компания никога не е излишна :)
Изображение
Бавно бавно напредвам :).
Ще се сваля почти всичко от купето за да мога да работя спокойно по него :)

Потребителски аватар
exton
Фичо сан
Контакти:

Мнение от exton » 14/12/2010, 22:21

Махнах и електрическата инсталация.Голямо дърпане дърпах, по едно време и резците здраво в действие пуснах...Май нещата на нова инсталация отиват :(
Общо взето очаквах го. Така и не можах да проследя кабелите. То започне един цвят, по някое време премине в друг цвят снаден. Общо взето с годините се натрупали ремонтите по инсталацията. Къде къдърно, къде не...
Изображение

tekilaaa
Фичо сан
Регистриран: 12/06/2010, 12:11
Контакти:

Мнение от tekilaaa » 15/12/2010, 09:28

:) Много правилно и радикално решение , поне според мен :)
Разполагаш ли със друга инсталация , или ще градиш на ново със старите букси ???

Потребителски аватар
exton
Фичо сан
Контакти:

Мнение от exton » 15/12/2010, 11:55

tekilaaa написа::) Много правилно и радикално решение , поне според мен :)
Разполагаш ли със друга инсталация , или ще градиш на ново със старите букси ???
Най - вероятно ще търся да си купя. Проверявах преди време за разцветките на кабелите и се оказа, че успях да намеря само няколко от основните цвята, а по Фичо инсталацията са доста повечко. Не че са от такова значение цветовете, но все пак :)

Потребителски аватар
dAnI
сър Фичо
Контакти:

Мнение от dAnI » 15/12/2010, 12:10

Моят съвет е да пуснеш нова инсталация.
Освен ако не държиш да е оригинална де.

Потребителски аватар
exton
Фичо сан
Контакти:

Мнение от exton » 15/12/2010, 16:44

dAnI написа:Моят съвет е да пуснеш нова инсталация.
Освен ако не държиш да е оригинална де.
От токове не разбирам много, че не мога да го видя къде има, къде няма:)
Ще е по добре аз да си пусна кабелите, но не знам дали ще се справя. Инак дори и да купя пак ще трябва да преправям, защото искам алтернатор да сложа
Общо взето ще го възстановявам в оригиналният му вид и може би алтернаторът ще е единственното променено. Все пак трябва ток за радиото, което получих днес.
Изображение
Autovox RA-107
Има нужда от почистване и малко ремонт. С помощ от приятел се надявам да засвири отново :)

Отговори