Фиатчето на Екстън

Потребителски аватар
exton
Фичо сан
Регистриран: 05/01/2009, 15:40
Контакти:

Re: Фиатчето на Екстън

Мнение от exton » 26/04/2015, 00:43

Извинявай Алекс, някак ми е убягнал постът ти, макар че често надниквам във форумчето. Последно време обаче по-зает съм и явно не съм догледал.
Та да си кажа по Фиатчето не съм работил май поради липса на свободно време. Преди няколко вечери монтирах набързо задното стъкло с помощта на половинката. Промърмори малко, че по нощите я карам стъкло да слагаме ама... :D Та сложено е вече и не влиза прахоляк от липсващите стъкла и дойде ред на мокета. Днес зарязах всичко друго и реших да се повъртя в гаража малко. Имах спомен че е мокета е изпран и готов да го сложа, но явно съм се объркал. Оказа се, че е мръсен и омазан. Махнах го и ... в банята и четката и след двучасово търкане с четката частите на мокетчето светнаха. Сега висят на всевъзможни места в банята за да се отичат и се надявам до утре да е изсъхнал за да мога да го сложа.
20150425_194400.JPG
По нататък ще го сменя с нов, но засега гледам да сглобя.
В случай, че си купувал мокет би ли споделил дали са качествени и дали имат необходимата подложка за вибро и шумоизолация, като оригиналните или са само плат.
20150425_194227.JPG
Подготвям и плата за покрива. По снимките от сайтовете за части ми се стори че са нещо като мушама и пак не ми допаднаха. Стои ми някак неестествено. Та купих си кожа, разкроих си парче и трябва да го дам да го ушият. Абе може и пак да купувам "мушамата" ако нищо не стане с кожата. :D
Надявам се съвсем скоро да сме нови гуми и с кеф да изхвърля горелки с грозните и окривени джанти :)
Е общо взето това е май. На този етап вероятно след средата на юни месец ще имам повечко време за да приключа започнатото, което никак не ме радва. Дотогава малко по малко ще понаместваме нещата.
Сега отивам да простирам мокетите :)
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Scuderia Abarth
новоизлюпен Фичо
Регистриран: 08/03/2015, 08:50
Контакти:

Мнение от Scuderia Abarth » 26/04/2015, 23:21

20150426_180133.jpg
1
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Scuderia Abarth
новоизлюпен Фичо
Контакти:

Мнение от Scuderia Abarth » 26/04/2015, 23:26

Преди да сложиш мокета ,мисля ,че трябва да сложиш от тази изолация.

Scuderia Abarth
новоизлюпен Фичо
Контакти:

Мнение от Scuderia Abarth » 26/04/2015, 23:42

Виж как изглежда поставена.

Потребителски аватар
RADI_1990
Фичо сан
Регистриран: 18/09/2011, 11:46
Контакти:

Мнение от RADI_1990 » 28/04/2015, 12:10

Колеги от къде се закупува такава изолациика.

Поздрави!

/Ради Иванов/

Потребителски аватар
exton
Фичо сан
Контакти:

Мнение от exton » 28/04/2015, 22:40

Супер е станал АБАРТА с изолацията! Скоро да кажеш какво е усещането с изолацията ;)
Цената наистина е много добра. Не съм срещал такава. Гледам от другата страна е черна или бъркам
С какво лепило лепи изолацията?
Запланувана изолация има. Мислех обаче на по-следващ етап.
Зимата ще я слагам, когато съм по свободен и няма какво да се прави.
до тук не гледах да претупвам нещата, но сега искам да карам, че лятото дойде :))
Някои неща по-късничко ще доизглаждам. КАкто се казва временните неща са най трайни обаче :)

Scuderia Abarth
новоизлюпен Фичо
Контакти:

Мнение от Scuderia Abarth » 29/04/2015, 08:07

Изолацията е самозалепваща и много лека,което е важно за нашия потенциал от конски сили. Тя е на полиоретанова основа с алуминиево покрикритие.Цената ви казах,че е около10 лв кв.м. За нашите коли отива около 6-7 кв.м.включително и тавана.Купих я от една фирма до Интер-Експо център София.Ако искате ще купя още и ще ви изпратя.Но,това може да стане стане след 6 май,защото ще пътувам и се връщам другата седмица.

Потребителски аватар
exton
Фичо сан
Контакти:

Мнение от exton » 10/05/2015, 22:22

Ако може си запазвам "правото" за закупуване за изолация, но може и след другия 6ти Май да се случат при мен нещата :(

Отмихана ПОЛУпочивните дни :)
След доста чудене и голямо забавяне претнахме ел. инсталацията.
Нищо не разбирам от тази "паяджина".
Почти всички кабели бяха с по няколко слоя боя. Установих,че по старата има български кабели, по кабелите отиващи към задната част пишеше "Мъде ин Югославия", някакъв изолир, тикса разни, гадории и импровизации всякакви на български инДжинерни идеи...
Мислех нова да взема, после се отказах и с приятел /доказал се електричар/ вчера я започнахме.
Един час му отне да гледа схемата и инсталацията и накрая отсече, че ще се разплита цялата и наново ще я изгражда. Така и стана.
Взех нови кабели, 3М изолир, кабелни обувки и я претнахме. Претнахме силно казано. Аз май кафеджия бях. Казват че занаят се крадял, но това май не мой го открадна :). Иска се и търпение да следиш коя жица къде да закачиш.
Голям напредък беше намирането на комутатора за включването на мигачи, чистачки, който колегата Scuderia Abarth ми осигури с оригиналното окабеляване. Така вече бях готов за инсталация. Предишния комутатор се оказа че е от Застава и няма почти нищо общо с Фиатския
Днес /неделя/ не можахме да продължим. И двамата заети бяхаме с други дейности, но се надявам до края на седмицата всяко кабелче да си е на мястото.
Утре ще ходя кафяв и жълт кабел да търся...

Потребителски аватар
exton
Фичо сан
Контакти:

Мнение от exton » 31/05/2015, 20:49

Вече сме с класон, светлини, мигачи... Престои работа по задната част на колата, но това евентуално другата седмица :))

Потребителски аватар
RADI_1990
Фичо сан
Контакти:

Мнение от RADI_1990 » 10/11/2015, 14:03

Развитие тука, има ли?

Поздрави!

/Ради Иванов/

Потребителски аватар
exton
Фичо сан
Контакти:

Мнение от exton » 13/11/2015, 10:53

Привет Ради,
Хубаво е, че някой пише във форума! Развитие честно казано няма.
Останаха да попретегна някои гайки, седалката едната да сложа и системата с чистачките да монтирам и съм готов, но така съм от няколко месеца. Мислях, че лятото ще успея с тези дребни занимавки, но екстра време май не остана. Гумите с които обух фиатчето май ще се нацепят от стоене ;)

Потребителски аватар
exton
Фичо сан
Контакти:

Мнение от exton » 21/11/2015, 19:31

Снощи някакви гаменчета са местили Фиатчето 126.
Държа го навън, защото нямам място в гаража. Хубаво е, че само предницата са успели да преместят.
Въпреки че камерата за наблюдение свети вечер над Фиатчето и съм го затиснал с коли да не го достигат два броя мъжки гамени и един брой женски/ стоящ в страни и наблюдаващ/ са местили предницата. Святкат им очите в тъмното докато се пънат да го местят, като гледах тази сутрин записа. Нагли пърчета
Както и да е. Поражения няма. Причината да държа F126-та пред гаража е, че му се радвам като мина покрай него, но утре заминава в гараж на 5 км. от дома. Отдавна се каня да го зазимя и вече реших.
Инак се понадишах с бензинови пари. Припалих ги и двете :).
От днес F500 е с нов карбуратор. Не ми харесваше как работи старият и реших да го сменя. Имах един новичък скътан за такива дни. Малко глъхне и явно иска фини настройки, защото като подам газ леко "забива".
Излишното гориво го върнах преди помпата, защото резервоара е отпред и разстоянието е голямо, така че с един трипътник .
Ами... днес се понакефих докато раздвижвам малко F126-та по улиците и после в гаража с F500:)))

Потребителски аватар
RADI_1990
Фичо сан
Контакти:

Мнение от RADI_1990 » 23/11/2015, 00:43

Искренно ти завиждам :( ;( но сенадявам скоро отново да се присъединя към семейството и този път ще е пълноценно. :)

Поздрави!

/Ради Иванов/

tekilaaa
Фичо сан
Регистриран: 12/06/2010, 12:11
Контакти:

Мнение от tekilaaa » 13/10/2016, 13:32

Здрастииии :П
Явно от оследният пост е било голямо надишване с бензин :D ,вече близо година не си писал за развитие по темата. Мъцни бре да знаем че още търкаляш Фич :mrgreen:

Потребителски аватар
exton
Фичо сан
Контакти:

Мнение от exton » 14/10/2016, 20:55

Опа, на линия сме !:)
Колега tekilaaa знам, че си фен на Фиатчетата, но не очаквах, че ще те разочаровам, като не се обадих за инсталацията. :(.
Инсталацията на 500 е готова. Използвах всичко ново. Старата беше събирана, рязана, скъсявана, удължавана, протъркана на места и каквото още се сети човек. Част от кабелите бяха сръПски- от Застава. Същите цветове кабели не успях да намеря, използвах максимално много разцветки каквито намерих, кабелните обувки са от новите. Наистина си беше премеждие тая паяджина! Опъвахме, разпъвахме...Малко я променихме, защото исках алтернатор, съвременни мигачи, габарити и аварийки впредвид трафика по улиците. Е, важното е че се получи. Някои студени зимни дни съм предвидил да запоя кабелчетата, където е необнодимо.
Увих всичко с негоряема лента с цел да предпазя кабелите и от протъркване. Общо взето инсталацията стана стегната и прегледна.

Колега tekilaaa, остава да се реванширам с кръгче по улиците :)

Отговори