Скоростна кутия от БИС на Въздухарче

Добре е да се вдига нивото и да се разкрасяват Фичовците
Отговори
Потребителски аватар
RADI_1990
Фичо сан
Регистриран: 18/09/2011, 11:46
Контакти:

Скоростна кутия от БИС на Въздухарче

Мнение от RADI_1990 » 13/04/2012, 13:56

Здравейте колеги днес се рових из форума и магазина на Хитко и ми стана интересно дали ше е сполучлив един хибрид между въздухарски двигател и скоротсна на БИС. Знам, че онази е синхронизирана, но дали е зъвместима с тази на въздухарския двигател и ако не какви са разликите?
И ако неможе да се сложи цялата то поне само съответните зъбчатки и тем подобни?

Поздрави!

/Ради Иванов/

Потребителски аватар
Niki
сър Фичо
Регистриран: 15/10/2007, 12:24
Контакти:

Re: Скоростна кутия от БИС на Въздухарче

Мнение от Niki » 14/04/2012, 10:40

Става. Трябва да се смени камбаната. Всичко останало е същото. Бисовата кутия е много по здрава от стоковата на 126. Предавателното число на дифа мисля че беше по различно, т.е. ще върви малко повече. Деянчо знае повече подробности!!!

Изображение

DeYaN
сър Фичо
Регистриран: 13/08/2005, 02:35
Контакти:

Мнение от DeYaN » 14/04/2012, 14:29

Не е по-здрава, съвсем същият боклук :lol: Няма синхронизатор за първа. Разликата е само в короната и пиньона, който е с 9 зъба, въздухарската е с 8. Предавката е с около 10% по-дълга, което означава, че при около 4500 об. въздухарката движи със 100, а водоноската със 110. Проблемът е, че на непипан мотор ще пострада ускорението, имайки предвид 3-та и 4-та колко са дълги, защотот няма достатъчно тяга, Бисера има 20% по-висок въртящ момент.

Както каза Ники, само камбаната трябва да се смени. Другата разлика по кожуха е, че има по една дупка повече, защото тампоните са различни, но не е проблем, защото другите дупки са си на мястото.

Ако се изнамери корона и пиньон, може да се ъпгрейдне въздухарската кутия.

Въпросната дълга предавка е суперска за 5-степенна кутия... :uh: защото сегашната 4-та е с характеристиките на 5-а скорост - доста под единица или иначе казано директна предавка, четвъртата е 0,871, ако не се лъжа. Значи, ако се турне кит за 5-а, което е към 2 хилки в най-добрия случай, с бисова главна предавка, става меллем :wink: Трикът е, че сегашната трета се разбива на две по-къси предавки, а 4-та си остава, но е вече 5-а :P Имаш и икономия и по-добро ускорение. Разбира се, моторчето трябва да се поотпуши, да се събудят всичкие 24 катъра, инак язък за хубавите скорости.

Поздрав!

Ми той умрял, ма... Ко!? Не!!!

[22:17:55] 6liopar: оооооо, не мога аз на [душ] кабина!!! Имам клаустрофобия...
[22:18:33] tekilaaa: каква клаустрофобия бре!? 126 караш, за клаустрофобия ми говориш...

DeYaN
сър Фичо
Регистриран: 13/08/2005, 02:35
Контакти:

Мнение от DeYaN » 16/02/2019, 10:10

Сега, ако кажеш, че е и типтроник... :uh:

Ми той умрял, ма... Ко!? Не!!!

[22:17:55] 6liopar: оооооо, не мога аз на [душ] кабина!!! Имам клаустрофобия...
[22:18:33] tekilaaa: каква клаустрофобия бре!? 126 караш, за клаустрофобия ми говориш...

Отговори