Скоростна кутия от БИС на Въздухарче

Добре е да се вдига нивото и да се разкрасяват Фичовците
Отговори
Потребителски аватар
RADI_1990
Фичо сан
Регистриран: 18/09/2011, 11:46
Контакти:

Скоростна кутия от БИС на Въздухарче

Мнение от RADI_1990 » 13/04/2012, 13:56

Здравейте колеги днес се рових из форума и магазина на Хитко и ми стана интересно дали ше е сполучлив един хибрид между въздухарски двигател и скоротсна на БИС. Знам, че онази е синхронизирана, но дали е зъвместима с тази на въздухарския двигател и ако не какви са разликите?
И ако неможе да се сложи цялата то поне само съответните зъбчатки и тем подобни?

Поздрави!

/Ради Иванов/

Потребителски аватар
Niki
сър Фичо
Регистриран: 15/10/2007, 12:24
Контакти:

Re: Скоростна кутия от БИС на Въздухарче

Мнение от Niki » 14/04/2012, 10:40

Става. Трябва да се смени камбаната. Всичко останало е същото. Бисовата кутия е много по здрава от стоковата на 126. Предавателното число на дифа мисля че беше по различно, т.е. ще върви малко повече. Деянчо знае повече подробности!!!

Изображение

Потребителски аватар
DeYaN
сър Фичо
Регистриран: 13/08/2005, 02:35
Контакти:

Мнение от DeYaN » 14/04/2012, 14:29

Не е по-здрава, съвсем същият боклук :lol: Няма синхронизатор за първа. Разликата е само в короната и пиньона, който е с 9 зъба, въздухарската е с 8. Предавката е с около 10% по-дълга, което означава, че при около 4500 об. въздухарката движи със 100, а водоноската със 110. Проблемът е, че на непипан мотор ще пострада ускорението, имайки предвид 3-та и 4-та колко са дълги, защотот няма достатъчно тяга, Бисера има 20% по-висок въртящ момент.

Както каза Ники, само камбаната трябва да се смени. Другата разлика по кожуха е, че има по една дупка повече, защото тампоните са различни, но не е проблем, защото другите дупки са си на мястото.

Ако се изнамери корона и пиньон, може да се ъпгрейдне въздухарската кутия.

Въпросната дълга предавка е суперска за 5-степенна кутия... :uh: защото сегашната 4-та е с характеристиките на 5-а скорост - доста под единица или иначе казано директна предавка, четвъртата е 0,871, ако не се лъжа. Значи, ако се турне кит за 5-а, което е към 2 хилки в най-добрия случай, с бисова главна предавка, става меллем :wink: Трикът е, че сегашната трета се разбива на две по-къси предавки, а 4-та си остава, но е вече 5-а :P Имаш и икономия и по-добро ускорение. Разбира се, моторчето трябва да се поотпуши, да се събудят всичкие 24 катъра, инак язък за хубавите скорости.

Поздрав!

Ми той умрял, ма... Ко!? Не!!!

[22:17:55] 6liopar: оооооо, не мога аз на [душ] кабина!!! Имам клаустрофобия...
[22:18:33] tekilaaa: каква клаустрофобия бре!? 126 караш, за клаустрофобия ми говориш...

Потребителски аватар
DeYaN
сър Фичо
Регистриран: 13/08/2005, 02:35
Контакти:

Мнение от DeYaN » 16/02/2019, 10:10

Сега, ако кажеш, че е и типтроник... :uh:

Ми той умрял, ма... Ко!? Не!!!

[22:17:55] 6liopar: оооооо, не мога аз на [душ] кабина!!! Имам клаустрофобия...
[22:18:33] tekilaaa: каква клаустрофобия бре!? 126 караш, за клаустрофобия ми говориш...

Отговори