Дискови спирачки на Фичо!

Добре е да се вдига нивото и да се разкрасяват Фичовците
dAnI
сър Фичо

Дискови спирачки на Фичо!

Post by dAnI » 16/12/2005, 00:37

Тъй като на Деян не му стига само да се рови по нета за разни тунинги по Фиатките, взе че ми пусна мухата (един линк) :arrow: как се нагаждат дискове от Фиат 125 на Фичо.
На мене толкова ми и трябваше :), попроверих и видях че дисковете стават и от следните модели - Фиат 127, Панда, Ритмо, някои модели на Пунто, Уно....Та сега съм си намерил два диска со се апаратчетата и идната седмица ще ги взимам и ще ги слагам. Много се надявам да взема тука от един приятел апарат та да снимам процеса на работа, щото си мисля че това е най-добрия вариант да попиеш нещо - снимките :)
Скоро очаквайте пак включване, надявам се филмирано :D

Така, вече сме оборудвани с предни дискови спирачки :)
Благодарение на icito, намерих дискове с апаратчетата от Фиат 125п, и след подготвяне на една допълнителна планка (която сържи апарата към шенкела), онзи ден монтирах дисковете.
Прилагам снимков материал, и ще вмятам тук-таме по нещо за разяснение:
Левият шенкел - гол-голеничък
Image
Двете планки (тези на които им дадох да ги правят, малко бяха пооплескали работата - лявата бяха обърнали фаската, а на дясната бяха пробили огледално дупките които са към шенкела, ма нишо).
Подробен чертеж на планките
:arrow: Тук (.pdf файл)
:arrow: Тук (.pdf файл)

Image

Планката хваната на шенкела
Image
Image

Диска от Фиат 125п. Взима се главината от 126п и след леко минаване с флекса (шмиргел) се напасва в диска. Трябва да се вземе отколо 1мм от ръбовете и:
Image

След което диска се слага, и се хваща към шенкела, а спирачният апарат към двете дупки на планката:
Image
Image

Това е цялата галимация. Проблем са единствено планките. Моите са 4мм дебели, по полските сайтове ги дават 5-6мм, но да ви кажа че ако ги правите толкова дебели после ще трябва пилене или кривене на планката. Така че ако ги правите, гледайте да са от 4мм.
Благодарсности на Деян от форума (за това че ми вкара мухата за тия дискове), icito (че ме снабди с тях) u Shtukata (че качи снимките, та ги видите).

ПП Ето малко още малко фотоси от купето вътре...
Разни дупки :oops:
Image

Тука сменихме цялата ламарина отпред, че беше като отстрелян варел :idea: (бялото е влагоустоичива паста)
Image

Това е :!:

iavor wrote::up: :cheers: :cult: ,Браво,браво!Сега очакваме да кажеш как се спира с тях :D !
Гледам че си подбрал фиатката отсекъде,да не би да я кърпиш и да и правиш осн ремонт :) :?:

dAnI wrote:
iavor wrote::up: :cheers: :cult: ,Браво,браво!Сега очакваме да кажеш как се спира с тях :D !
Гледам че си подбрал фиатката отсекъде,да не би да я кърпиш и да и правиш осн ремонт :) :?:
:lol: Май така се получава, то аз не исках чак толкова да правя по нея...ама хороскоп.
Те тия 126проблема не се борят лесно хехе

wazzz wrote:Е...един по един проблемите :lol:
Браво за модефикацията. Супер е станало...ще се замисля и аз. К'во ме зарибихте с тия фиати... Как се държи сега?

Е тука малко снимки от моя ремонт миналата седмица. Разглабах на няколко пъти...последния път мислех, че е изгорял клапан :oops: Сега върви като нов и звучи като нов ;)

Cremate wrote:wazzz, Туй ти ли си бе? :-P ;)
dAnI wrote:Хахахаха, Ваззз, ама и ти си един чистичък.
КАК Е ВЪЗМОЖНО ТОЛКОВА МАЛКА КОЛА ДА ЦАПА ТОЛКОВА МНОГО :?: :lol: (Това невъднъж са ме питали)
Как ви завиждам че можете да си сваляте гредата отзад дето на нея се крепи двигателя...аз мойта не мога че са клеясали болтовете пък и съм китосвал върху нея и ако я махна ще стане Олеле!.
Да не ви казвам каква мъка ми е като си свалял двигателя сам :roll:
Айде стягайте Фичовците, да правиме събор....догодина примерно.
Ще спретнеме един зимен събор да ги връткаме по снега :twisted: :mrgreen:

wazzz wrote:Cremate, e те това съм аз в пълния си блясък...толко съм мръсен..снимката нищо не показва.

И аз винаги го свалям сам..отврат е :)
Как го сваляш без да махаш гредата бе Дани?!?! Т'ва е самоубийство...аз колко го псувам така, а за тебе незнам :) Викай да помагаме...
:cheers: :drunks: :lunch: :drunk: :mad: :maluch: :mad: :maluch: :mad: :maluch: 8)
Ще спретнеме един зимен събор да ги връткаме по снега
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Абе събор добре, ама ме е страх да ида с тая машина на повече от 100-120км. :cry: Вие как карате изобщо нямам идея...ама аз :oops:

iavor wrote:Мале Иване как сио погледнал в стил....девойки чакам ви :lol: :lol: :lol: !Баси и тва раглабане почти сека седмица :shock: .Е не си човек!При това сам :shock: !...сигурно много обичаш майка му на Фичо.... :lol: :lol: :lol: !

Ей недейте правете тоя събор в планински местности,особено зимата,защото Ваззз определно има опит с тея местности и бог да ви е а помощ,ако карате срещу него по завойте :lol: :lol: :lol: ,па камо ли зимата :lol: :lol: !

YaMaHa_YzF-R1
Фичо сан

Post by YaMaHa_YzF-R1 » 25/09/2007, 13:47

Колеги, да ви се похваля, че и аз ще минавам на дискове :) Комшията катастровира с неговия фиат 125п(на него слава богу нищо му няма само колата се намля) и ще го кара на вторични, но брат ми говори с него и ще ни даде апаратите с дисковете! Дани как е фичко с дисковете? спира ли добре? А и друго което искам да ви питам какво е болтовото разтояние на тея дискове? 4х98 ли е? мисля некви джантички 13-ки да му зема много добре ще му лепнат с една гуменка 155 на 60 или 165 на 55 :P Моля споделете си впечатленията :) Благонавра.. опа благодаря де :)

DeYaN
сър Фичо

Post by DeYaN » 25/09/2007, 18:52

Вземи му и задните диксуи :!: :!: :!: :wink: :lol: Задължително!!!

Да! 4х98 е.

Ми той умрял, ма... Ко!? Не!!!

[22:17:55] 6liopar: оооооо, не мога аз на [душ] кабина!!! Имам клаустрофобия...
[22:18:33] tekilaaa: каква клаустрофобия бре!? 126 караш, за клаустрофобия ми говориш...

dAnI
сър Фичо

Post by dAnI » 26/09/2007, 14:41

Епа спира си доста добре с дисковете. Само дето баланса се нарушава и при лошо сцепление с пътната настилка хващат само предните спирачки. Затова аз резнах по малко от накладките опред и сега горе долу се балансира.
А и задължително с джанти от 13 цола нагоре иначе ще ти опира диска в джантата :D

YaMaHa_YzF-R1
Фичо сан

Post by YaMaHa_YzF-R1 » 27/09/2007, 13:25

Аз и 4-те диска мисля да му взема че ако оставя барабан отзаде трябва да имам 2 резервни гуми...

NoveL
Фичо с характер

Post by NoveL » 12/06/2009, 16:16

за съжаление линковете към pdf-ите не функционират вече :cry:

Petrov
мениджър на Форума

Post by Petrov » 12/06/2009, 22:56

NoveL wrote:за съжаление линковете към pdf-ите не функционират вече :cry:
Не веднъж съм казвал, важните работи да се дават за качване на сървъра, снимките в галерията или форума, но кой ли слуша!

Image

DeYaN
сър Фичо

Post by DeYaN » 12/06/2009, 23:08

NoveL wrote:за съжаление линковете към pdf-ите не функционират вече :cry:
Предполагам, че са същите, които пуснах в другата тема :wink:

Ми той умрял, ма... Ко!? Не!!!

[22:17:55] 6liopar: оооооо, не мога аз на [душ] кабина!!! Имам клаустрофобия...
[22:18:33] tekilaaa: каква клаустрофобия бре!? 126 караш, за клаустрофобия ми говориш...

Petrov
мениджър на Форума

Post by Petrov » 12/06/2009, 23:14

pdf-ите вече ги има.
Снимките не мога да ги намеря.
Съжалявам!

Image

Питар
Фичо с характер

Re: Дискови спирачки на Фичо!

Post by Питар » 20/12/2018, 19:55

Може ли някой, който е слагал на скоро дискови на Фичо да напише от какво са, как става , размери.

RADI_1990
Фичо сан

Post by RADI_1990 » 02/07/2019, 22:02

Здравейте колеги. Отдавна не съм писал, но желанието за Фърби не е свършило. Намерих си комплект пълен за смяна на предни барабани към дискове, но имам едно питане.
Понеже колата е със старият тип междуболтово разстояние има ли значение ако ремонтният комплект е с 4х98. Това което ме притеснява е отвора за главината и лагера съответно.

Прилагам снимка на комплекта
SmartSelect_20190702-205501_eBay.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Поздрави!

/Ради Иванов/

Питар
Фичо с характер

Post by Питар » 02/07/2019, 22:58

Да има значение. Точно заради това се отказах да слагам дискови спирачки на моето. Ако ще ги слагаш първо трябва да минеш от 4х190 към 4х98. :D

RADI_1990
Фичо сан

Post by RADI_1990 » 03/07/2019, 18:42

Благодаря Питар, ами ще видя как да го измисля. Но понеже ще сменям цялостно окачването отпред да стане с пружини и нормални шарнирни връзки та може направо и Главините да сменя. Не е само за гъзария ще го правя Но и от чиста функционалност.

Поздрави!

/Ради Иванов/

Питар
Фичо с характер

Post by Питар » 03/07/2019, 20:34

А от какъв автомобил ще слагаш окачване на Фиатчето?

RADI_1990
Фичо сан

Post by RADI_1990 » 18/07/2019, 14:50

Screenshot_20190718-134955_eBay.jpg
Окачването е директно готов комплект направен за спортно окачване и така наречените coilovers амортисьори и пружини
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Поздрави!

/Ради Иванов/

Post Reply